W hotelu Raddison w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Kuwejtu. Gości przywitał ambasador Kuwejtu w Polsce, Jego Ekscelencja Khalid Yateem Bardi Shahir Alfadhli i pracownicy ambasady.
Na uroczystości pojawili się wyjątkowi goście. Wśród nich ambasadorowie takich krajów jak: Emiraty Arabskie, Katar, Palestyna, Maroko, Sri Lanka, Wenezuela i inni. Nie zabrakło też przedstawicieli nauki, kultury, polityki i społeczności muzułmańskiej. Po raz kolejny gościli też dowódcy Marynarki Wojennej oraz podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej pochodzący z Kuwejtu.
Święto Narodowe Kuwejtu upamiętnia odzyskanie niepodległości przez ten kraj 25 lutego 1991 roku.
Od VII wieku tereny dzisiejszego Kuwejtu znajdowały się w granicach kalifatu arabsko-muzułmańskiego. W XVIII wieku uciekinierzy z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej założyli miasto Kuwejt. Kuwejt był protektoratem Wielkiej Brytanii w latach 1899 – 1961. Od początku 1961 roku kuwejtczycy rozpoczęli wprowadzanie prawa miejscowego i tym samym przejmowanie władzy z rąk Brytyjczyków. 19 czerwca 1961 roku Państwo uzyskało niepodległość po podpisaniu układu z Wielką Brytanią, otrzymując jednocześnie gwarancje wojskowe, jednak 2 sierpnia 1990 roku Kuwejt został najechany, podbity a następnie włączony do Iraku jako kolejna prowincja. Władza powróciła w kuwejckie ręce niecały rok później, 25 lutego 1991 roku, po interwencji koalicji międzynarodowej pod wodzą Stanów Zjednoczonych w ramach operacji Pustynna Burza. To właśnie na pamiątkę tego dnia obchodzone jest święto odzyskania niepodległości spod okupacji irackiej.
W działaniach tych Polska także miała swój udział, ponieważ do operacji skierowała okręty: ORP „Wodnik” (okręt szkolny, uczestniczący w misji jako okręt szpitalny) oraz ORP „Piast” (okręt ratowniczy).
Stosunki dyplomatyczne między Polską a Kuwejtem nawiązano w 1963 roku, a w latach 1965-2001 Kuwejt w Polsce był reprezentowany przez Ambasadę w Moskwie. Warszawska placówka Ambasady Państwa Kuwejt została otwarta w 2003 roku.