Poznaj Pracownicze Plany Kapitałowe

Pracownicze Plany Kapitałowe

Pracownicze Plany Kapitałowe

W tym roku powstaną pierwsze Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Docelowo do ich uruchomienia zobowiązana będzie większość krajowych przedsiębiorstw.

Oznacza to, że PPK staną się jednym z ważnych elementów krajowego systemu emerytalnego, a zarazem istotnym elementem pakietu świadczeń pracowniczych.

Jak każdy nowy program, Pracownicze Plany Kapitałowe rodzą z pewnością wiele pytań, wątpliwości i wyzwań. W jaki sposób wybrać instytucję finansową, która będzie zarządzała PPK? Czy i jakich dostosowań wymagać będą systemy kadrowo-płacowe? Jak informację o PPK przedstawić pracownikom?

Między innymi na te pytania odpowiedzą specjaliści podczas cyklu sześciu konferencji „Rzeczpospolitej”. Pierwsza z nich odbędzie się już 9 maja br. o godz. 9.30 w Golden Floor Tower przy ul. Chłodnej 51 w Warszawie.

Pozostałe terminy:

  • 16 maja, godz. 9.30, Kraków (Hotel Mercure Kraków Stare Miasto)
  • 22 maja, godz. 9.30, Poznań (Concordia Design)
  • 30 maja, godz. 9.30, Wrocław (Radisson Blu Hotel)
  • 6 czerwca, godz. 9.30, Gdańsk (Novotel Gdańsk Centrum)
  • 13 czerwca, godz. 9.30, Katowice (Courtyard by Mariott)

Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych aspektów wdrażania i funkcjonowania PPK. Prelegenci omówią zasady tworzenia Planów, a także wyjaśnią, w jaki sposób wybrać instytucję zarządzającą oraz jak rozstrzygnąć kwestie prawne i podatkowe, związane z uruchomieniem i działaniem PPK. Dopełnieniem spotkania będą krótkie prezentacje renomowanych instytucji finansowych, planujących zarządzać Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.

Konferencja jest skierowana do dyrektorów i kierowników HR, dyrektorów finansowych, dyrektorów zarządzających, prezesów i członków zarządu, dyrektorów działów prawnych. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja na stronie konferencje.rp.pl.

Więcej informacji o konferencji jest dostępnych na stronie internetowej.

Komentarze

  1. Takie konferencje powinny być w każdym regionie może nawet przymusowe, żeby rzeczywiście dotarły na nie zainteresowane osoby. Z moim szefostwem to różnie bywa… Dobrze że chociaz w programie za nie wywiązywanie się z założeń jest nakładana kara na pracodawcę. Przynajmniej jest pewność że na pewno będa wpłacać część na moje konto w PPK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *