VAL DI SOLE – TRENTINO: Położenie i warunki narciarskie

Val di Sole

Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów narciarskich we Włoszech. Słynie z bezchmurnej pogody i wspaniałych tras narciarskich. Dolina otoczona jest jednym z najsłynniejszych masywów górskich Dolomitami Brenta, masywem Adamello – Presanella oraz masywem Ortles-Cevedale.

W obrębie doliny leżą tak znane ośrodki narciarskie jak Folgarida, Marileva, które są połączone bezpośrednio ze słynnymi trasami Madonny di Campiglio, jednego z najbardziej ekskluzywnych kurortów narciarskich świata. Karnet narciarski SuperSkirama, który proponujemy w cenie wyjazdu upoważnia również do jazdy na trasach Passo Tonale, Ponte di Legno, Pejo i Pinzolo.

Marileva/Folgarida/Madonna di Campiglio – są to nowoczesne i świetnie przygotowane stacje narciarskie oferujące szeroki wybór doskonale przygotowanych tras. Do dyspozycji jest tu łącznie 120 km tras połączonych 46 wyciągami narciarskimi.

Tonale położone jest na wysokości blisko 2000 m n.p.m. Tutejsze trasy zadowolą z pewnością wszystkich narciarzy od początkujących po wspaniale jeżdżących. Tonale połączone jest siecią wyciągów z Ponte di Legno i Temu. Znajduje się tu 110 km tras.

Pejo – to jeden z najstarszych ośrodków Val di Sole, słynący ze źródeł termalnych. Znajdują się tu długie i przepiękne widokowo trasy, świetne dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Jest tu kolej linowna, która wywozi narciarzy na wysokość 3.000 metrów, gdzie rozpoczyna się 8 km trasa narciarska ze wspaniałymi widokami.