Zagraliśmy z Wuhan

Solidarni z Wuhan

Solidarni z Wuhan

Wuhan. Miasto – symbol gospodarczego rozwoju, a obecnie symbol cierpienia, poświęcenia i walki mieszkańców dotkniętych epicentrum plagi koronawirusa.

Organizując koncert „Solidarni z Wuhan”, Warszawska Izba Gospodarcza wystąpiła z apelem: nie bądźmy obojętni, nie omijajmy problemu tylko dlatego, że zaistniał osiem tysięcy kilometrów od nas. W Filharmonii Narodowej w Warszawie apel środowiska przedsiębiorców zabrzmiał wyjątkowo donośnie.

Zawdzięczamy to przede wszystkim wykonawcom. Odpowiedzieli na nasz apel spontanicznie, angażując czas, pozytywną energię. Prezentacja wykonawców magicznego wieczoru solidarności:
http://wig.waw.pl/koncert-solidarni-z-wuhan-zobacz-kto-wystapil/

Solidarni z Wuhan

Po drugie, potrzebę solidarności okazała publiczność, wypełniając salę Filharmonii Narodowej po brzegi. Liczną grupę stanowili przedsiębiorcy, przedstawiciele kilkudziesięciu izb gospodarczych. Jedna z firm przekazała kilkaset litrów JANOBIO – środka nowej generacji do dezynfekcji. Zwalcza wirusy, jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Inny członek Warszawskiej Izby Gospodarczej, OST Gromada udostępnił pokoje wykonawcom spoza Warszawy. Do pomocy przyłączył się Lions Club Okręg 121 Polska. Wymieniamy tylko niektóre firmy, organizacje, dziękując wszystkim za pomoc i udział w koncercie.

Szczególne podziękowania kierujemy do dyrekcji oraz wszystkich pracowników Filharmonii Narodowej.

Patronat nad wydarzeniem – koncertem i akcją pomocy „Solidarni z Wuhan” – objął Polski Komitet Olimpijski. Na widowni, w geście solidarności, pojawili się olimpijczycy, reprezentanci kraju, przedstawiciele związków sportowych.

Do grona wspierających inicjatywę Warszawskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Polskich Mediów dołączyła fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak z mocą przekonywał: Dajmy wyraz solidarności i troski wobec globalnego problemu. Zagrajmy dla Wuhan i 500 milionów Chińczyków pozostających w domach. Pokażmy kolejny raz, że potrafimy się łączyć dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

Skutki epidemii wywołanej wirusem odczuwa już cały świat, w tym gospodarka. Przedstawiciele różnych państw uznali ideę solidarności z Wuhan za ważną. Potwierdzili to obecnością na koncercie ambasadorowie, konsulowie, członkowie korpusu dyplomatycznego.

Liczną grupę zagranicznych uczestników wydarzenia stanowili Chińczycy.

Solidarni z Wuhan

Liu Guangyuan, ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce podziękował artystom za niezapomniany występ a publiczności za wsparcie. Przypomniał znaczenie przysłowia „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”: – Na zawsze zapamiętam szczerość i dobroć, jaką nas Państwo obdarzyli w tym trudnym momencie – zapewniał.

Refleksje na ciężkie czasy spiął klamrą czterech słów: wdzięczność, wzruszenie, wiara i solidarność. Wdzięczność za pomoc okazywaną przez Polaków. Wzruszenie wyrazami otuchy i nadziei. Wiara w skuteczność działań chińskiego narodu. Solidarność – wspólnym wysiłkiem świata, zjednoczeni w walce z wirusem pokonamy kryzys.

Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej podziękował wszystkim za współpracę przy organizacji wydarzenia. Stwierdził, że w globalnym świecie mamy jedną wspólną ojczyznę – planetę Ziemia. Wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni. Na mapie dzieli nas 8 tysięcy kilometrów, ale tu, w Filharmonii nie ma granic, łączy nas solidarność.

Nie zapominajmy o znaczeniu pomocy płynącej z serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *