14. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” już w maju w Rosji

14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

14. Festiwal Filmów Polskich „Wisła” już w maju w Rosji! Główna edycja wydarzenia – w Moskwie – odbędzie się w dniach 20 – 30 maja br., następnie polskie filmy zobaczą mieszkańcy kilkunastu rosyjskich miast.

Święto polskiego kina potrwa od maja do grudnia 2021 roku w kilkunastu krajach: Rosji, Azerbejdżanie, Białorusi, Chorwacji, Czechach, Gruzji, Kazachstanie, Korei Płd., Kirgistanie, Serbii, Tadżykistanie, Uzbekistanie.

Najnowsze polskie produkcje pokażemy w ramach Konkursu Filmów Fabularnych. Panorama Polskiego Kina zaproponuje widzom nowe, tematycznie różnorodne filmy. Podczas tegorocznej edycji sekcję filmów dokumentalnych podzieliliśmy na dwa tematyczne bloki.

„Spojrzenie na świat. Polski dokument” składa się z filmów, opisujących świat oczami polskich reżyserów. Na blok „Spojrzenie na kobietę. Polski dokument” złożą się dokumenty, w których osią opowieści jest płeć piękna.

Z okazji obchodów Roku Stanisława Lema, przedstawimy rosyjskiej publiczności sekcję poświęconą filmom opartym na powieściach tego pisarza.

Dzieci i młodzież wraz z rodzicami ponownie zaprosimy na weekendowe pokazy filmów familijnych.

W programie tradycyjnie znajdą się także etiudy studentów i absolwentów najlepszych szkół filmowych w Polsce.

14. Festiwal Filmów Polskich „Wisła”
20-30 maja 2021
www.festiwalwisla.pl

14. Festiwal Filmów Polskich "Wisła"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *