Blisko 100 firm w projekcie Zostań w Polsce. Zapraszamy media lokalne

#zostanwpolsce

#zostanwpolsceWarszawska Izba Gospodarcza realizuje projekt Zostań w Polsce. Jest to akcja mająca na celu wsparcie rodzimych przedsiębiorców z sektorów, które najboleśniej uderzają skutki pandemii COVID-19. Adresowana jest także do mediów lokalnych, które cierpią na skutek spadku sprzedaży i braku reklam.

WIG zachęca do planowania wypoczynku w kraju, do wybierania produktów polskich producentów, twórców kultury i sztuki oraz korzystania z usług firm rodzinnych, firm z polskim kapitałem.

Nadchodzi dla Polski bardzo trudny czas. Naprawa szkód, jakie wyrządził wirus, potrwa lata. Jednak już teraz możemy okazać solidarność z polskimi przedsiębiorcami, wybierając rodzime marki. Będzie to konkretny, wymierny wkład w odbudowanie silnej polskiej gospodarki.

Głównym założeniem projektu jest promocja polskich firm, zwiększenie świadomości Polaków na temat celowości wybierania rodzimych produktów, edukacja, budowanie patriotyzmu gospodarczego, społecznej solidarności i odpowiedzialności.

Pierwszym etapem akcji było uruchomienie 15 kwietnia strony internetowej www.zostanwpolsce.com, na której firmy dotknięte kryzysem mogą się bezpłatnie prezentować. Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza: http://zostanwpolsce.szef.co/formularze/zgloszenie. W mediach społecznościowych uruchomione zostały grupy #zostanwpolsce.

Zostań w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, kolejne firmy z różnych sektorów gospodarki dołączają do projektu (lista na stronie jest cały czas aktualizowana). Do dziś zgłosiło się blisko 100 podmiotów, ich liczba stale rośnie. Organizatorzy zaprosili do współpracy izby gospodarcze z całej Polski, które promują wydarzenie wśród zrzeszonych członków. Inne formy wsparcia polskich firm są przygotowywane na bieżąco, w oparciu o sygnalizowane potrzeby.

Kolejnym krokiem będzie współpraca międzynarodowa i szeroko rozumiana promocja Polski na świecie, dzięki ścisłej, wieloletniej współpracy Warszawskiej Izby Gospodarczej z izbami gospodarczymi z Europy Centralnej i Wschodniej.

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *