Noc Wieżowców 2016

Noc Wieżowców 2016

Jedyne takie wydarzenie na skalę światową. Impreza na najwyższym poziomie. Spójrz na Warszawę z zupełnie nowej perspektywy. Odwiedź miejsca, które na co dzień są niedostępne. Tylko raz do roku, tylko teraz. Pasjonaci fotografii, zwolennicy dobrej architektury, turystyczni odkrywcy, fani designu, varsavianiści, sympatycy Nowej Warszawy – wszyscy razem w tą jedną noc.

Noc Wieżowców ma już 2 edycję. Pierwsza odbyła się w maju 2015 roku. Wtedy dwóch pasjonatów: Tomasz Reich i Jakub Jurkowski na co dzień tworzący portal NowaWarszawa.pl postanowili udostępnić miłośnikom fotografii i architektury najwyższe piętra warszawskich wieżowców.

Impreza tworzona od podstaw zainteresowała wtedy ponad 45.000 osób, do współpracy zgłosiło się 11 wieżowców.  Drogą konkursów fotograficznych wybrano 1500 szczęśliwców, którzy mogli zobaczyć panoramy Warszawy z miejsc, do których na co dzień nie ma dostępu. Efekty wydarzenia można do tej pory oglądać na Facebooku i Instagramie.

Przez ten rok mejle i posty internautów i czytelników portalu NowaWarszawa wielokrotnie brzmiały – kiedy kolejna Noc Wieżowców? To na ich życzenie impreza powraca w Warszawie 15 października.

W godzinach 18-24, czyli praktycznie już po zmierzchu, w odmiennej, nocnej scenerii będzie można podziwiać Warszawę z najwyższych pięter wysokościowców. Udział w wydarzeniu potwierdziło 18 „niebotyków”, jak nazywano kiedyś wieżowce. Na liście są: Błękitny, Central Tower, Cosmopolitan, Eurocentrum, Hilton, Intercontinental, Intraco, Marriott/Panorama Sky Bar, Millenium/Level 27, Novotel, Pałac Kultury i Nauki, Q22, Rondo 1, Warsaw Spire, Westin, Warsaw Trade Tower, Zebra Tower, Złota 44. Dzięki temu organizatorzy mogą udostępnić w tym roku ponad 4.000 rezerwacji.

Impreza tak przypadła do serca warszawiakom, że w objęła ją swoim patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Bilety można nabyć za pośrednictwem platformy rezerwacyjnej http://nocwiezowcow.evenea.pl/. Rezerwacji należy dokonywać na poszczególne 30-minutowe tury w konkretnie wybranych budynkach. Codziennie udostępniane jest około 400 nowych wejściówek, jednak ciągle rosnące zainteresowanie sprawiło, że bilety rozchodzą się błyskawicznie. W związku z ogromnym zainteresowaniem, jeden uczestnik może nabyć maksymalnie 4 wejściówki.

Dzięki wsparciu Partnerów wstęp do części budynków można było udostępnić bezpłatnie. Łącznie ponad 1000 osób, które każdego dnia nagradzane są w konkursie fotograficznym, będzie mogło odwiedzić: Eurocentrum Office Complex, Rondo 1, Złotą 44 oraz Q22, które prowadzi w tym czasie dni otwarte.

W ramach wydarzenia organizowane są dwa konkursy fotograficzne. Obecnie trwa konkurs na zdjęcia ulubionych  wieżowców oraz panoram Warszawy. W tym konkursie nagrodami są dwuosobowe wejściówki na Noc Wieżowców 2016. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie NowaWarszawa.pl.

W niedzielę 16 października będzie uruchomiony konkurs na zdjęcia wykonane podczas samego wydarzenia. Tutaj do wygrania będą wycieczki po tajemniczych miejscach i niedostępnych zakamarkach warszawskich wieżowców, których normalnie nie można zobaczyć oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *