Tańczący Derwisze – Mekder – już w Polsce!

Już w listopadzie 2006 będą mogli Państwo podziwiać jedyny w swoim rodzaju historyczny, mistyczny, wyjątkowy, jedyny tego typu na świecie taniec wirujących derwiszy prosto z Turcji z Istambułu.

MEKDER TO PERŁA KULTURY ŚWIATOWEJ. Jest to najbardziej znany i ceniony zespół NA ŚWIECIE , który w wyjątkowy sposób poprzez sztukę przedstawia tradycję, historię, muzykę i taniec Derwiszy.. Zespół liczy ponad 20 osób na który składa się męski chór, orkiestra, balet. Grupa MEKDER wielokrotnie wygrywała festiwale, w grupie tej tańczą także profesorowie wyższych uczelni. Mekder występował przed głowami państw, królami, premierami i kilkumilionową publicznością. Za granicą podbili serca Francuzów, Brytyjczyków, Hiszpan, Niemców, Amerykanów i wielu innych. Mekder to zespół najwyższej klasy. Pod kierunkiem Akyna światowej sławy choreografa, stał się jednym z czołowych zespołów tańczących Derwiszy. W repertuarze zespołu są znane ludowe, tradycyjne, historyczne utwory. Swoje widowisko nazywają sztuką pełną emocji i pasji. Wyjątkowa selekcja muzyki, piosenek w połączeniu z profesjonalizmem artystów tworzą obraz pełen namiętności i ekspresji.  Widzowie będą mogli podziwiać taniec w czystej formie. Nad imprezami w Polsce patronuje UNESCO ORAZ MINISTERSTWO KULTURY. Taniec WIRUJĄCYCH DERWISZY to jedyne widowisko w swoim rodzaju. Przyjdź a zobaczysz niezwykły taniec, którym także fascynował się znany pisarz MARK TWAIN- OPISYWAŁ ŻE LEGENDARNI DERWISZE POTRAFIĄ W CIAGU MINUTY OBRÓCIC SIĘ 65 RAZY. Podczas występów usłyszysz wyjątkową muzykę i śpiew Derwiszy. Przyjazd TAŃCZĄCYCH DERWISZY będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z tradycja, historią i kulturą turecką.

Rok  2007 został ogłoszony oficjalnie  przez UNESCO rokiem Mevlany Rumi – założyciela Derwiszy. Widowisko  będzie szeroko prezentowane w mediach m.in. w Telewizji Publicznej, Radio, Internecie, Prasie.
7 listopad 2006 Warszawa – Sala Kongresowa
8 listopad  Łódź – Teatr Muzyczny
9 Toruń – Aula UMT
11 Gdańsk – Hala AWF
12 Szczecin – SDS 
15 Wrocław – Hala Ludowa
16 Katowice GCK
17 Lublin – MOSIR
18 Kielce –  MOSIR
19 Bielsko Biała – MOSIR
20 Radom – Hala MOSIR

Więcej informacji www.ear.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *