Uwierz w Świętego Mikołaja

6 grudnia – w dniu św. Mikołaja – dzieci przebywające w objętych akcją domach dziecka znajdą pod poduszką paczki z prezentami ufundowanymi przez przedsiębiorców.

Specyfika tej akcji polega na tym, że skierowana jest do konkretnych dzieci. W tym magicznym dniu dziecko znajdzie pod poduszką paczkę przygotowaną i zaadresowaną specjalnie do niego. Poczuje, że ktoś o nim pamięta – powiedziała Koordynator Akcji UNICEF Katarzyna Kordziak.

W tym roku UNICEF ma zamiar obdarować przynajmniej 1900 dzieci. Po raz pierwszy akcję zorganizowano w grudniu 2004 r. Prezenty dostało wówczas 800 dzieci z 17 domów dziecka. W grudniu 2005 r. paczki otrzymało aż 1800 dzieci z 41 placówek.

W domach dziecka w Polsce przebywa ponad 20 tys. dzieci, z czego w każdym z nich – średnio 60 dzieci. Z obliczeń UNICEF wynika, że kwota 3500 zł. pozwala na zakup prezentów dla wszystkich dzieci z jednego domu dziecka.

Chcielibyśmy dotrzeć przede wszystkim do najbiedniejszych rejonów Polski. Staramy się wybrać jakiś dom dziecka z każdego województwa – podkreśliła Kordziak. Jak dodała, w tym roku paczki otrzymają dzieci z kilkunastu domów dziecka w całej Polsce, m.in. z domu dziecka w Zakopanem (woj. małopolskie), Dębicy (woj. podkarpackie) czy Lubieniu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie).

W akcji "Uwierz w świętego Mikołaja" może wziąć udział każda firma, która zadeklaruje chęć uczestnictwa przesyłając do biura Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF wypełniony formularz zgłoszeniowy, a następnie wpłaci fundusze na zakup prezentów (zabawek i upominków z asortymentu UNICEF). Każda firma biorąca udział w akcji otrzymuje honorowy tytuł uczestnika akcji "Uwierz w Świętego Mikołaja".

Jesteśmy w trakcie zbierania zgłoszeń od firm. Do końca miesiąca chcielibyśmy zamknąć przyjmowanie zgłoszeń. Apelujemy do wszystkich firm o wsparcie – powiedziała Kordziak. Dodała, że kupując produkty przeznaczone dla polskich dzieci, darczyńcy wspierają jednocześnie realizację misji Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF na świecie.

Więcej informacji:
Katarzyna Kordziak
Koordynator Akcji
e-mail: kkordziak@unicef.pl
Tel.: 22 656 66 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *