Joga w Parku i World Harmony Run – promocja zdrowia, harmonii, przyjaźni

JOGA W PARKU to cykl  darmowych, cotygodniowych spotkań z jogą, do 26 sierpnia br., na terenie Pola Mokotowskiego przy tzw. Małych Stawach, połączonych z wspólną praktyką i promocją zdrowego stylu życia. W pierwszych zajęciach uczestniczyło ponad 250 ludzi, kolejne były niemniej liczne. Prawdopodobnie są to jak do tej pory najliczniejsze sesje jogi w Polsce. Ćwiczenia wykonywane w skupieniu, ciszy, przy akompaniamencie świergoczących ptaków to niezapomniane doświadczenia dla ducha i ciała oraz szansa na zrobienie pierwszego kroku w stronę zmiany swojego stylu życia na bardziej zdrowy. To także okazja do spotkania ciekawych ludzi i nawiązanie nowych znajomości. Do 26 sierpnia każdy ma jeszcze szansę na udział w sesji jogi na świeżym powietrzu, prowadzonych przez najlepszych nauczycieli z warszawskich szkół jogi. Zajęcia przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących i już ćwiczących.

World Harmony Run to bieg sztafetowy przez 80 krajów, który inspiruje ludzi na swej trasie, promując harmonię, przyjaźń i tolerancję na świecie. Jak powiedział Carl Lewis, rzecznik biegu, „WHR stara się przekroczyć bariery kulturowe i społeczne, pokonać granice między narodami.”

World Harmony Run jest kontynuacją poprzednich 8 ogólnoświatowych sztafet, które od 1987 roku odbywają się co 2 lata, również na terenie Polski. Jedna edycja Biegu trwa od 4 do 8 miesięcy w roku, na wszystkich kontynentach. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 5 milionów biegaczy i młodzieży. W czasie biegu uczestnicy odwiedzają szkoły, kluby sportowe, spotykają się z przedstawicielami władz, lokalnych i najwyższego szczebla, oraz różnych religii.

Poparcie dla biegu wyraziło wiele znanych osobistości, m.in. Jan Paweł II, Nelson Mandela, Dalaj Lama, Matka Teresa, Lech Wałęsa, oraz znani sportowcy, tacy jak Tegla Lourupe, i ludzie kultury, np. Paul McCartney.

W tym roku World Harmony Run w Europie odwiedzi 49 krajów, na trasie Portugalia-Holandia, dł. 2700 km. W Polsce odbędzie się w dn. 17-24 lipca, na trasie Chałupki – Łódź – Warszawa – Ostrołęka – Mikołajki – Budzisko, dł. ponad 900 km.

PLAN SPOTKANIA:
10.00 – 10.20     rozpoczęcie spotkania
10.20 – 12.00    sesja jogi
12.00 – 13.00    spotkanie z uczestnikami World Harmony Run

Uwaga!
Prosimy o zabranie ze sobą koca lub maty do jogi.
!!! wstęp wolny !!!

GŁÓWNY PARTNER PROJEKTU:
COTY POLSKA- producent kosmetyków adidas

SPONSORZY PROJEKTU:
HERBAFLOS i www.wakacjezjoga.pl

PARTNERZY: Akademia Hatha Jogi, Centrum Joga Żoliborz, Joga na Foksal, Joga Studio, Pracownia Asan, Pracownia Dobrego Zdrowia

PATRONI MEDIALNI: Aktivist, Portal Joga-joga.pl, Medigo, Radio PIN, Warsaw Insider, Wegetariański Świat i Żyjmy Dłużej

TERMIN: do 26 sierpnia (w każdą wakacyjną niedzielę)
MIEJCE: Pole Mokotowskie przy tzw. Małych Stawach, od strony Al. Niepodległości
KONTAKT Z ORGANIZATOREM: biuro@jogawparku.pl, tel. 604 551 233
SZCZEGÓŁY: www.jogawparku.pl, www.worldharmonyrun.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *