Tysiąc centrów handlowych Biedronki w ciągu 12 lat

Tysięczny sklep znajduje się przy ulicy Zwoleńskiej 122/128 w warszawskiej dzielnicy Wawer. Jest to wolnostojący budynek, zbudowany całkowicie od podstaw. Usytuowany na działce o wielkości 4963 m2. Sklep o powierzchni całkowitej 1172 m2, i powierzchni sprzedażowej 623 m2 wyposażony jest w 6 kas. Zaopatrywany będzie przez jedno z sześciu Centrów Dystrybucji sieci Biedronka – w Wyszkowie. Tysięczny sklep jest wynikiem konsekwentnej i dynamicznej strategii rozwoju sieci w Polsce.

„W latach 2007, 2008 i 2009 planujemy otworzyć po 120 sklepów rocznie, a także zainwestować w Polsce około 500 milionów Euro” – mówi Pedro Pereira da Silva, Dyrektor Generalny. „Zaczynaliśmy w Polsce w 1995 roku. Stopniowo rozwijaliśmy sieć, inwestując w nowoczesne rozwiązania, budując centra dystrybucyjne oraz sieć sklepów w oparciu o starannie wyselekcjonowane produkty wysokiej jakości w codziennie niskich cenach. Cieszymy się coraz większym zaufaniem klientów, na co wskazują liczne badania, a czego dowodem dla nas są regularne wizyty klientów Biedronki w naszych sklepach w całym kraju. Półtora miliona osób dziennie odwiedza sklepy naszej sieci. Jesteśmy obecni w Polsce od 12 lat i planujemy kontynuować stabilny wzrost i rozwój” – dodał da Silva.

„W imieniu Zarządu JMD dziękuję klientom, którzy nam zaufali, i których oczekiwania staramy się spełniać. Dziękujemy także pracownikom, bez których codziennej pracy, zaangażowania i profesjonalizmu nasz wspólny sukces nie byłby możliwy. Specjalne podziękowania kierujemy do naszych biznesowych partnerów, ze wieloletnią współpracę i wspólny rozwój.”

Podczas uroczystego otwarcia Pedro Soares Dos Santos, Prezes Zarządu Jeronimo Martins Dystrybucja powiedział: „Polski rynek przechodzi fazę konsolidacji. Wiedza, że na zachodzie Europy ‘nowoczesny’ handel obejmuje 75% rynku a w Polsce ten odsetek wynosi obecnie 50% daje nam pole do dalszego rozwoju i ekspansji. Cieszy nas rozwój Biedronki i wpływ działalności polskiej sieci na wyniki całej Grupy Jeronimo Martins. Gratuluję wyników wszystkim pracownikom Jeronimo Martins w Polsce i życzę dalszych sukcesów” – dodał.

„Otwarcie tysięcznego sklepu sieci Biedronka stanowi kamień milowy i jest prawdziwym odzwierciedleniem rozwoju Jerónimo Martins w ciągu ostatnich kilku lat. Ta firma, która pokazuje wyjątkowe tempo wzrostu sprzedaży i znakomite wyniki, jest przykładem naszych możliwości międzynarodowej ekspansji. Jej wybitne wyniki, wskazywane jako punkt odniesienia dla innowacji i sukcesu są dla nas prawdziwym powodem do dumy” – komentuje Alexandre Soares dos Santos.
 

Biedronka w liczbach
Sieć obecna jest w Polsce od 12 lat, posiada 1000 sklepów, w prawie 500 miejscowościach w Polsce. Biedronka zatrudnia ponad 17 000 osób. Sklepy sieci obsługuje 6 Centrów Dystrybucyjnych, z których towary są dostarczane do sklepów w danym regionie. Oferuje 900 produktów, z czego 95% produktów spożywczych wytwarzanych jest w Polsce. Codziennie odwiedza Biedronkę 1,5 miliona klientów. Sprzedaż netto w pierwszym półroczu 2007 roku przekroczyła 4 miliardy złotych, a wzrost sprzedaży całkowitej wyniósł 32,4% w stosunku do podobnego okresu w roku ubiegłym, co plasuje Biedronkę na pierwszym miejscu w Polsce na rynku handlu detalicznego. Biedronka jest również pierwszą ogólnopolską siecią handlową, której przyznano certyfikat HACCP Codex Alimentarius w zakresie magazynowania i dystrybucji FMCG. Dokument jest świadectwem wysokiego poziomu bezpieczeństwa żywności.

Biedronka zyskała przywiązanie i zaufanie klientów. To dla nich stale udoskonala asortyment oferowanych w sklepach produktów. Satysfakcją dla sieci jest fakt, że to się udaje: 38% Polaków uważa Biedronkę za najlepszą sieć detaliczną, a ponad 50% regularnie robi zakupy w Biedronce (wg badania GfK Polonia).

Od początku roku Biedronka otrzymała szereg nagród przyznawanych przez media i szanowane instytuty

15 lutego 2007 – Firma Roku 2006 – nagroda Gazety Finansowej

26 marca 2007 – Ranking Giganci Europy Centralnej – nagroda Pulsu Biznesu – Biedronka znalazła się w gronie Najlepszych Polskich Dużych Przedsiębiorstw

19 kwietnia 2007 – Superbrands – Biedronka została uznana za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku

23 kwietnia 2007 – Biedronka pośród 100 Najcenniejszych Marek na Polskim Rynku wg tygodnika Newsweek

25 kwietnia 2007 – Biedronka pośród Największych pracodawców – według rankingu Rzeczpospolitej

28 kwietnia 2007 – Biedronka na Liście Największych Przedsiębiorstw w 2006r. według Polityki

11 maja 2007 – Nagroda Hermesa od Poradnika Handlowca dla Wyróżniającego się przedsiębiorstwa z branży FMCG

Biedronka – wśród firm wyróżnionych mianem „Ten to Watch” 2007
Biedronka znalazła się w gronie 10 firm odnoszących największe sukcesy, w zestawieniu przygotowanym przez firmę badawczą IGD za rok 2007. „Ten to Watch” to cykliczne zestawienie najlepszych i najbardziej innowacyjnych sprzedawców detalicznych z całego świata. Biedronka została uznana za ambitną sieć sklepów detalicznych, która nadaje tempo rozwoju rynku. Wśród czynników jej sukcesu wyróżniono zarówno strategię ekspansji i model biznesowy, jak również zaangażowanie w obszar Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *