ZAPROSZENIE NA KONCERT LIBAŃSKIEGO ZESPOŁU B-Salam Don Bosco, 2.10.2008

Koncert odbędzie się w dn. 02.10.2008 r. o godzinie 19.00, w Warszawie przy ul. Pańskiej 77/79 w Focarina Caffe.

Akredytacja na http://www.polskiemedia.org/formularze/bsalam

Po koncercie odbędzie się prezentacja książki ŻYCIE OBOK WOJNY – Liban 2006. To wydawnictwo jest obszernym kalendarium wydarzeń jakie działy się w lipcu i sierpniu 2006 roku, gdy doszło do eskalacji konfliktu pomiędzy Izraelem a Hesbollahem, a działania wojenne toczyły się na terenie Libanu. To nie tylko zapis faktów z linii frontu, to także, a może nawet przede wszystkim, zapis walki o przetrwanie i o godność zwykłych ludzi, niezależnie od ich wyznania, którzy nie ze swojej woli postawieni zostali wobec ekstremalnych wyzwań. Wszystkiego możemy dowiedzieć się „z pierwszej ręki” z relacji świadków i uczestników tych wydarzeń, polskich księży, których wojna zastała na misji w Libanie.

Kalendarium uzupełnione zostało bardzo interesującym posłowiem zawierającym genezę konfliktu i opis niezmiernie skomplikowanej religijnie i politycznie sytuacji w tym państwie. Daje też czytelnikowi sposobność do zapoznania się z podstawowymi zagadnieniami relacji pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami oraz specyfiki działalności misyjnej na tym terenie.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami kolorowymi i czarno-białymi

Format A5, oprawa miękka foliowana, klejona, l. stron – 112, papier offset 80 g/m2, kolorowe wkładki papier kreda 175 g/m2.

* * *

Autorzy to dwaj polscy misjonarze pracujący od ponad 20 lat na Bliskim Wschodzie – ks. Kazimierz Gajowy i ks. Jarosław Dobkowski. Znani są z ich zaangażowania w dzieło edukacji młodych Libańczyków, ogromnego wkładu w szerzenie pokoju i tolerancji poprzez przeróżne inicjatywy takie, jak prężnie działające oratoria, wakacyjne obozy dziecięce i młodzieżowe, współpracę na polu edukacji i kultury z Ambasadą Polską i całą wspólnotą polską w Libanie. Misja ks. Kazimierza i ks. Jarosława, jest również skierowana na wspólnotę Polaków mieszkających w Libanie, co objawiło się w sposób szczególny podczas ewakuacji obywateli polskich, a także włoskich, z kraju objętego wojną w lipcu 2006 roku. Nadzwyczaj ofiarną i konkretną pomoc obaj misjonarze ofiarowali rzeszom uchodźców szyickich, ich dzieciom i chorym w czasie tej samej lipcowej wojny.

Podczas swojej misyjnej działalności, współpracowali z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, a przede wszystkim z Międzynarodowym Salezjańskim Wolontariatem VIS i Polską Akcją Humanitarną. Potrafili zapalić swoim entuzjazmem, wolą szerzenia pokoju i niesienia pomocy poszkodowanym muzułmanom także grupę młodych chrześcijan libańskich, którzy jako wolontariusze ofiarnie działali podczas wojny. Za swoją pracę, 23 maja w Libanie, zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restituta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *