Warszawa – nowe centrum

Centrum Warszawskiej Informacji Turystycznej mieści się w zabytkowej kamienicy przy Rynku Starego Miasta 19-21a, w sąsiedztwie Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej oraz słynnej restauracji Krokodyl.
Placówka czynna jest od 9.00 do 20.00. W Centrum można uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych Warszawy, wydarzeniach kulturalnych i koncertach, miejscach noclegowych, gdzie  dobrze i niedrogo zjeść oraz miło spędzić wieczór w jednym z warszawskich klubów. Dostępne są także materiały informacyjne, foldery i katalogi w różnych wersjach językowych. Można tu kupić pamiątki ze stolicy, a także skorzystać z usług profesjonalnego przewodnika.

– Obok działalności informacyjnej, głównym zadaniem Centrum jest promocja Warszawy – miasta Chopina – informuje Barbara Tekieli, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. – Jesienią turyści i warszawiacy będą mogli poznać bliżej muzykę i związki z Warszawą Fryderyka Chopina, który w tym mieście spędził większość swojego życia. 17 października, w 160. rocznicę śmierci kompozytora i  pianisty, planujemy promocję wiodącego z Warszawy na Mazowsze szlaku Chopina.

Z okazji otwarcia kolejnego punktu stołecznej informacji dziennikarze SPM mieli okazję uczestniczyć w wędrówce po Warszawie Szlakiem Książąt Mazowieckich, szlakiem Chopina, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Powązki. Za tak troskliwe przyjęcie, dyrektor B. Tekieli serdecznie dziękujemy i obiecujemy promować naszą stolicę w różnych mediach.

Tekst: Dorota Pronobis

Foto: Bogumił Pronobis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *