Międzynarodowy Festiwal Piosenki  Anna German

W zamierzeniach organizatorów Festiwal będzie cyklicznym przedsięwzięciem o charakterze artystyczno – edukacyjnym, którego głównym celem jest przypomnienie i propagowanie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu umiejętności artystycznych. Festiwal Piosenki to także wspaniała okazja na zbliżenie środowisk artystycznych i społeczeństw obu krajów na bazie wymiany kulturowej, czy
językowej. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że wydarzenie to zainicjuje trwałą współpracę międzynarodową w zakresie kultury i sztuki, a także wzajemną wymianę doświadczeń młodzieży polskiej i rosyjskiej. Projekt ten łączy bowiem w sobie nie tylko aspekty artystyczne, czy edukacyjne, ale także społeczne oraz co najważniejsze ma być przełamaniem stereotypów w relacjach pomiędzy obydwoma narodami.
Rozpoczął się nabór eliminacyjny do Festiwalu – www.festiwalpiosenki.pl

Przebieg Festiwalu zaplanowany został w trzech etapach:
· eliminacje – pierwsze inaugurujące przesłuchania eliminacyjne odbędą się 17 sierpnia br. w Ciechocinku w Amfiteatrze w Parku Zdrojowym. Kolejne przesłuchania w miesiącach wrześniu i październiku odbywały się będą w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Warszawie i Zielonej Górze.
· półfinał – 25 października w Ciechocinku
· finał – Galowy Koncert Finałowy odbędzie się w Warszawie w dniu 8 listopada br. z udziałem 10 uczestników ze strony polskiej i 10 uczestników ze strony rosyjskiej. Uczestnikami mogą być artyści amatorzy w wieku 18 – 28 lat, którzy poszukują oryginalnych środków ekspresji artystycznej. Zapraszamy również osoby niepełnosprawne, dla których są przeznaczone co najmniej dwa miejsca w finałowej dziesiątce.

Podczas Koncertu Finałowego będzie obradowało 6-osobowe Jury (3 osoby z Polski i 3 osoby z Rosji) z Przewodniczącą na czele Panią prof. dr hab. Ewą Iżykowską-Kłosiewicz – Prorektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Honorową Przewodniczącą Jury Festiwalu
będzie Katarzyna Gärtner – słynna polska kompozytor, autorka kilkuset przebojów a przede wszystkim muzyki do piosenki „Eurydyki tańczące”, która po raz pierwszy zaśpiewała Anna German 50 lat temu w Opolu i w Sopocie zdobywając nagrody.

Odbiorcy naszego przedsięwzięcia w Polsce to przedstawiciele zarówno młodego jak i starszego pokolenia, poprzez przekaz radiowy i telewizyjny oraz udział w eliminacjach i koncertach. Piosenki Anny German łączą rodziny, pokolenia i narody, o czym świadczy 6,5 milionowa widownia w Polsce każdego odcinka serialu telewizyjnego o tej wspaniałej artystce. W Rosji każdy odcinek oglądały 23 miliony widzów a na Ukrainie 22 miliony.

Przewodniczącą Jury Regionalnych została pani Ludmiła Małecka, aktorka i piosenkarka.Swoje profesjonalne wsparcie zaoferowali także Kazimierz Mazur i Artur Grudziński. W dniu 23 maja br. delegacja Ligi Kobiet Polskich wzięła udział w uroczystym Koncercie Finałowym etapu rosyjskiego w Moskwie. Wśród 10 finalistów etapu rosyjskiego, którzy przyjadą w listopadzie br. do Polski są dwie osoby niewidome. Niewidoma artystka, której na scenie towarzyszył pies przewodnik, zaśpiewała po polsku „Człowieczy los” – reakcja widowni była fantastyczna, poruszająca serca i wzruszająca. Na kanale pierwszym telewizji rosyjskiej (w wiadomościach) obszerna informacja zawierająca przypomnienie twórczości Anny
German, wypowiedzi uczestników rosyjskich i delegacji polskiej oraz zapowiedź Międzynarodowego Finału w Warszawie w listopadzie 2014r., ukazała się aż trzykrotnie.

Poziom artystyczny, oprawę medialną i odbiór przez publiczność tego wspaniałego Koncertu możemy ocenić jako najwyższej próby. Teraz my w Polsce – ponad podziałami – musimy sprostać temu wyzwaniu. Więcej informacji wraz z Formularzem Zgłoszeniowym i Regulaminem Konkursowym
znajduje się na oficjalnej stronie Festiwalu – www.festiwalpiosenki.pl.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *