Pożegnanie lata nad Bzurą

Święto Bzury
Święto Bzury
Święto Bzury. Fot. Bogumiła Nowak

Święto Bzury wraca po rocznej przerwie do Sochaczewa. Nie zabraknie rywalizacji sportowych, konkursów, koncertów i wielu innych atrakcji. 21 sierpnia warto zajrzeć na Podzamcze i świetnie zabawić się na pożegnanie tegorocznego lata. To będzie największa impreza w mieście w tym roku.

VI Święto Bzury rozciągnięte jest na terenach nadrzecznych. Jako pierwsze startują zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Zaczynają się o godzinie 7.30, a potrwają do godziny 13.00.

Natomiast o 10.00 rozpocznie się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar VI Święta Bzury MOSiR na Plaży Miejskiej. Również o tej samej porze rozpocznie się turniej MMA ALMMA VIP Bzura 2021, zorganizowany przez Dragon Fight Club. Zawody potrwają do godziny 15.50.

Od 12.00 do 19.00 działać będzie nieprzerwanie strefa dla dzieci.

Na bulwarach

Natomiast nad Bzurą od 15.00 do 19.00 pojawią się stoiska handlowe oraz różnych organizacji społecznych i kulturalnych. Nie zabraknie jak zawsze Miasteczka ZHP. Będą też kramy MOSiR, ZWiK, zdrowotne, WOPR, Straży Pożarnej, Dragon Fight Club, UKS „Siódemki”, KP Orkan Sochaczew, „Piłkarskich Orłów”, RC Orkan Sochaczew z Veteransi, Sanepidu, krwiodawców, GUS, UTW i Stowarzyszenia ATUT. Będzie też punkt szczepień covidowych. Znajdzie się także prezentacja Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Tuż po otwarciu imprezy tradycyjnie odbędzie się pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez SWOPR oraz straż Pożarną z Sochaczewa. Od 15.30 do godziny 16.10 trwać będą otwarte zawody kajakowe organizowane przez SWOPR. konkurencje w kajaku jednoosobowym oraz tandemowym – obie na czas. W tym samym czasie zabawy sportowe organizują „Piłkarskie Orły” i KP Orkan Sochaczew.

Od 16.00 do 17.00 prowadzona będzie edukacja zdrowotna przez sochaczewską Stację Sanitarno–Epidemiologiczną.

O 17.20 rozpocznie się turniej rugby plażowego na wesoło, przygotowany przez RC Orkan Veterans. Po nim na zabawy sportowe zaprasza MOSiR

O godzinie 18.00 odbędą się pokazy zorganizowane przez UKS Siódemka. Planowane jest także przeciąganie liny – Mieszkańcy Sochaczewa kontra Organizatorzy.

W amfiteatrze

Uroczyste otwarcie VI Święta Bzury nastąpi o godzinie 15.00 na scenie nowego amfiteatru. Tam też odbędzie się wręczenie pucharów wędkarzom i siatkarzom. Będą też wręczone puchary dla zwycięzców turnieju MMA. A chwilę później w tym miejscu zaczną się animacje dla dzieci.

Natomiast o godzinie 15.50 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na wiersz o Bzurze, organizowanego przez redakcję Expressu Sochaczewskiego i pod patronatem posła Macieja Małeckiego.

Od godziny 16.00 do 17.50 wystąpi piosenkarka Monika Boras, która poprowadzi także „Mikrofon dla wszystkich, czyli karaoke nad Bzurą”, będzie też krótki recital Marii Stasiak – „Co mi w duszy gra”.

Tuż przed koncertami rozstrzygnięcie konkursów: w przerzucaniu opony na czas, zwisie na drążku na czas dla dzieci i w konkurencji open.

Potem wielki blok muzyczny. Jako pierwszy o godzinie 18.00 na scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk – junior. Piosenkarz wykona między innymi utwory z repertuaru swojego ojca oraz Elvisa Presleya.

Potem nastąpi zmiana muzycznych klimatów. Gdyż amfiteatrem zawładnie grupa Teren C – grająca od lat 80. muzykę country. Laureat Pikniku Country w Mrągowie. Po nich czekają nas dyskotekowe rytmy w klimatach lat 80. – przygotowane przez DJ Sebastiana.

Na koniec wystąpi gwiazda wieczoru, czyli Paweł Stasiak i zespół Papa Dance. „Monaliza”, „Naj Story” czy „Ocean wspomnień”, to tylko niektóre z przebojów, którymi na stałe wpisali się w historii polskiej muzyki.

Organizatorem Święta Bzury jest Express Sochaczewski oraz Miasto Sochaczew. Współorganizatorzy, to Polski Związek Wędkarski Koło Sochaczew-Miasto, MOSiR Sochaczew, FC Dragon, WOPR Sochaczew, ZHP Hufiec Sochaczew, ZWIK, SWOPR, Straż Pożarna, UKS Siódemka, KP ORKA Sochaczew, Piłkarskie Orły, RC Orkan Sochaczew + Veteransi, Sanepid, Krwiodawcy.

Patronat honorowy nad Świętem Bzury tradycyjnie objął Burmistrz Sochaczewa. Ponadto imprezie patronują: Stowarzyszenie Mediów Polskich, Warszawska Izba Gospodarcza, Express Sochaczewski, sochaczewianin,pl, Ziemia Sochaczewska oraz Express Mazowsza.

Autor: Bogumiła Nowak

Święto Bzury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *