Stacje telewizyjne rezygnują z masowych imprez w sylwestra

Fajerwerki

Fajerwerki

W sylwestrowym programie TVN i Polsatu nie będzie hucznych imprez plenerowych. Z ich przygotowania wycofały się zarówno stacje, jak i miasta dotychczas je współorganizujące – Warszawa i Katowice. TVP swoich planów nie ujawnia.

W zeszłym roku TVN nadawał relację z pl. Bankowego, gdzie odbył się koncert zorganizowany wspólnie ze stołecznym ratuszem. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku z organizacji podobnej imprezy zrezygnowały obydwie strony. – Zrobiliśmy to z poczucia odpowiedzialności, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników oraz osób zaangażowanych w takie przedsięwzięcia – wyjaśnia Joanna Górska, szefowa zespołu PR Grupy TVN. I dodaje, że z uwagi na pandemię stacja odwołała przygotowywane wcześniej inicjatywy plenerowe, m.in. „Projekt plaża”.

To, że warszawiacy będą musieli obejść się bez miejskiego sylwestra, potwierdziła „Presserwisowi” Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza. – Jest nam przykro, ale zapadła już decyzja, że takiej imprezy nie będziemy organizować. Obserwujemy ciągły wzrost zakażeń, a bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Warszawy są dla nas najważniejsze – powiedziała Gałecka. Dodała, że miasto nie planuje w żaden inny sposób oficjalnie obchodzić sylwestra.

W Polsacie nie zapadły jeszcze żadne decyzje co do tego, jak ma wyglądać sylwestrowy wieczór na antenie stacji. – Jeszcze nic nie postanowiliśmy. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji pandemicznej, ale już dzisiaj trudno sobie wyobrazić, żeby kilkadziesiąt tysięcy osób przyszło w jedno miejsce – tłumaczy Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu. Zaznacza, że obecnie taka inicjatywa byłaby niezgodna z prawem.

Spośród możliwości odpadła relacja z Sylwestrowej Mocy Przebojów, jaką w zeszłym roku oglądali widzowie Polsatu. Wtedy odbyła się ona na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a stacja zorganizowała ją we współpracy z Urzędem Miasta Katowic. We wtorek „Gazeta Wyborcza” poinformowała, że Marcin Krupa, prezydent Katowic, zdecydował, że w czasie pandemii miasto nie będzie robić takiej imprezy.

Nie wiadomo, co dla swoich telewidzów przygotowuje TVP. W zeszłym roku Dwójka transmitowała imprezę, którą zorganizowała w Zakopanem. Ani miasto, ani TVP nie odpowiedziało na nasze pytanie o tegoroczne plany.

I Polsat, i TVN przygotowują program na ostatnią noc tego roku. – Pracujemy, aby nasza ramówka w okresie świąteczno-noworocznym była atrakcyjna dla widzów – mówi Górska. Matwiejczuk z Polsatu informuje, że w stacji wypracowano już kilka koncepcji sylwestrowej ramówki, nie zdradza jeszcze żadnej z nich.

W zeszłym roku TVP 2 w sylwestra wygrała rywalizację z Polsatem i TVN. Transmisja koncertu z Zakopanego przyciągnęła do TVP 2 średnio 4,96 mln widzów. Koncert Polsatu ze Stadionu Śląskiego na głównej antenie oglądało średnio 2,19 mln widzów. Z kolei transmisja imprezy z Warszawy zgromadziła w TVN średnio 1,44 mln widzów.

źródło: press.pl
foto: Pexels

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *