100-lecie Związku Dziennikarzy Rosji

100-lecie Związku Dziennikarzy Rosji

Związek Dziennikarzy Rosji świętuje 100-lecie działalności. Główne uroczystości odbyły się w Moskwie, w Centralnym Akademickim Teatrze Armii Rosyjskiej. Wśród zaproszonych gości byli dziennikarze z różnych regionów Rosji i z całego świata, wybitni politycy, osoby publiczne i artyści. Stronę polską reprezentował Marek Traczyk – prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej, szef Stowarzyszenia Polskich Mediów.

Po uroczystości odbyło się oficjalne podpisanie umowy o współpracy z liderami związków dziennikarzy z Polski, Rosji, Uzbekistanu, Korei Południowej, Cypru i Mongolii.

100-lecie Związku Dziennikarzy Rosji

Podstawowe założenia porozumienia to między innymi: organizacja study press, prowadzenie wspólnych seminariów i konferencji prasowych, udział w spotkaniach, imprezach rocznicowych, forach obu stron, prowadzenie kursów doskonalenia zawodowego dla dziennikarzy i szkoleń dla pracowników, a także ułatwianie wymiany i współpracy między instytucjami szkolnictwa wyższego.

100-lecie Związku Dziennikarzy Rosji

Marek Traczyk życzył rosyjskim gospodarzom, z okazji tak wspaniałej rocznicy, kolejnych lat sukcesów, twórczej długowieczności, ciekawych projektów i dumy z zawodu dziennikarza. W prezencie przekazał wielkie szklane jabłko z flagami Polski i Rosji. Sala przyjęła życzenia i prezent brawami, a w kuluarach Marek Traczyk zebrał gratulacje za „dyplomatyczne poczucie humoru”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *