12 stacji na multipleksie DAB+

Mikrofon radiowy
Mikrofon radiowy
Fot. Unsplash

KRRiT podjęła uchwałę o przeznaczeniu zasobów ogólnopolskiego multipleksu DAB+. Znajdzie się na nim 12 stacji, a nie 9, jak pierwotnie planowano. 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przeprowadzi postępowanie w sprawie rozszerzenia 3 ogólnopolskich koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym bądź wyspecjalizowanym. Miejsca te trafią najprawdopodobniej do RMF FM, Radia Zet i Radia Maryja, o ile nadawcy będą zainteresowani emisją w DAB+.

Rada planuje również udzielić lub rozszerzyć 6 koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym bądź wyspecjalizowanym. W tym wypadku o koncesję będą najpewniej mogli się ubiegać dotychczasowi nadawcy ponadregionalni (np. Radio Eska, Eska Rock, RMF Maxxx, RMF Classic, Antyradio, Meloradio, Radio Muzo.FM, Radio SuperNova, Radio Vox FM, Radio Złote Przeboje, Tok FM, Radio Wnet), ewentualnie inni chętni.

Ponadto KRRiT chce przyznać w obrębie ogólnopolskiego MUX 3 miejsca na krajowe programy Polskiego Radia. Publiczny publicznego nadawcy będą jednak nadawane na podstawie Karty Powinności, dlatego Polskie Radio nie musi występować o koncesję – wystarczy, że wskaże stacje do tego multipleksu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *