132 rocznica urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza

Dziś obchodziliśmy 132 rocznicę urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W czasie części oficjalnej, pani Beata Zgodzińska-Wojciechowska oraz pan Przemysław Pawlak zaprezentowali najnowsze wydawnictwa poświęcone solenizantowi:

  • numer monograficzny czasopisma „Sztuka Edycji. Studia Tekstologiczne i Edytorskie” wydanego przez Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, zatytułowany „Witkacy: piekło edytora”, pod redakcją Magdaleny Bizior-Dombrowskiej;
  • pierwszy numer półrocznika „Witkacy!” wydanego przez Instytut Witkacego w Warszawie; redaktor naczelną pisma jest Małgorzata Vražić;
  • tom materiałów z międzynarodowej sesji naukowej „Witkacy 2014: co jeszcze jest do odkrycia?” pod redakcją Janusza Deglera, wydany przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

Słupski Ośrodek Kultury oraz Teatr „Rondo” przyłączyły się do świętowania urodzin Witkacego, prezentując trzy nagrodzone filmy zaprezentowane wcześniej na festiwalu „Witkacy pod Strzechy”. Natomiast pan Michał Studziński wyrecytował tekst inspirowany „Nienasyceniem” Witkacego.

Z Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Słupsku licznie przybyła młodzież, przebrana w stroje wzorowane na portretach Witkiewicza.

W części nieoficjalnej, uczestnicy uroczystości samodzielnie wykonali urodzinowe minitorty dla naszego mistrza.

https://www.facebook.com/muzeumslupsk/posts/1334546883273745

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *