14 kroków do olimpizmu w Warszawie

Wystawa Igrzyska olimpijskie – warto wiedzieć!
Wystawa Igrzyska olimpijskie – warto wiedzieć!
Fot. PKOl – Karol Ozonek

Od 1 do 30 czerwca w galerii plenerowej Łazienek Królewskich przy Agrykoli, od strony ronda przy Alei Chińskiej można bezpłatnie oglądać wystawę edukacyjną „Igrzyska olimpijskie – warto wiedzieć!”, której organizatorem jest Polski Komitet Olimpijski.

Na ekspozycję składa się 14 plakatów, których ilustracje w komiksowym stylu oraz krótkie teksty, łatwo zapadają w pamięć. Wystawa to przewodnik po świecie igrzysk olimpijskich – od starożytności po współczesność. Przy okazji spaceru mamy okazję dowiedzieć się o genezie, tradycji, filozofii, symbolach, wartościach, kluczowych datach i postaciach związanych z największym i najstarszym na świecie wydarzeniem sportowym. Znajdziemy tu także kilka polskich wątków – w tym okoliczności naszego debiutu na igrzyskach oraz słynnych olimpijczyków.

Zbliżające się Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio (23.07-08.08) to świetna okazja, by wyposażyć wszystkich zwiedzających w dawkę niezbędnej wiedzy i zjednoczyć wokół idei olimpijskiej. 3 czerwca to dzień ustawowo wolny od pracy i jednocześnie moment, kiedy zaczynamy odliczanie 50 dni do IO Tokio 2020. Pogoda tego dnia zapowiada się wyśmienicie, dlaczego więc nie udać się na mały olimpijski spacer?

Do wybrania się na Agrykolę zachęcamy całe rodziny oraz nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych w ramach klasowej wycieczki.Z kolei już kilka dni po zakończeniu roku szkolnego – w okresie 01.07-09.08 – ekspozycję będzie można zobaczyć na ogrodzeniu Parku Stefana Żeromskiego (tzw. Galeria „Przystanek” na warszawskim Żoliborzu).

Wystawa „Igrzyska olimpijskie – warto wiedzieć!” to fragment misji edukacyjnej Polskiego Komitetu Olimpijskiego, skierowanej zwłaszcza do dzieci i młodzieży, nauczycieli i rodziców, której jednym z głównych Partnerów jest Kinder Joy of moving. Od 2020 roku program Kinder Joy of moving jest Partnerem Polskiej Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej oraz projektu edukacji olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Ja i Sport”. W ramach współpracy powstał zestaw edukacyjny „Co lubię? Sport lubię!”, którego jednym z elementów są właśnie prezentowane plansze olimpijskie.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi częściami zestawu – do pobrania ze strony www.olimpijski.pl – zakładka Edukacja PKOl – Materiały edukacyjne.

źródło: PKOl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *