17 września 2022 r. poznamy Zwycięzców Plebiscytu Ekologicznego Lista ORGANIC LIFE TOP 50

ORGANIC LIFE TOP 50

ORGANIC LIFE TOP 50

Odczyt finalnej listy 42 Laureatów i 8 Wyróżnionych przez Jury w 50 kategoriach konkursu nastąpi na scenie głównej podczas targów Natura Food i beECO 17 września 2022 r. o godz. 16:00 w Łodzi.

7 lipca br. Jury konkursowe rozpoczęło obrady, które szczęśliwie dobiegły końca i w ostatnich dniach lipca powstała długo wyczekiwana Lista ORGANIC LIFE TOP 50, która składa się z 50 Zwycięzców drugiej edycji Plebiscytu Ekologicznego organizowanego przez redakcję HIPOALERGICZNI we współpracy ze stowarzyszeniami: HAPPY EVOLUTION Global Association, FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne.

Plebiscyt został uruchomiony 4 marca 2022 roku. Każdy mógł nominować kandydata, który według najlepszej wiedzy zgłaszającego spełniał kryteria plebiscytu, przed upływem daty 30 kwietnia br. Nominowani mieli 30 dni na przedłożenie swoich dokumentów świadczących o ich działaniach na polu ekologii, certyfikatów odpowiednich dla danej branży, a także materiałów graficznych i opisu osoby nominowanej. Jury pracowało nad listą 87 Nominowanych. Niektórzy nawet przygotowali materiały wideo na temat swojej sylwetki, które można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/hashtag/listaorganiclifetop50

Odczyt finalnej listy 42 Laureatów i 8 Wyróżnionych przez Jury w 50 kategoriach konkursu nastąpi na scenie głównej podczas targów Natura Food i beECO 17 września 2022 r. o godz. 16:00 w Łodzi. Wręczenie nagród poprowadzi pomysłodawczyni plebiscytu i przewodnicząca Jury: Żaneta Geltz – właścicielka agencji wydawniczej GELTZ MEDIA i Prezeska Zarządu Stowarzyszenia HAPPY EVOLUTION Global Association. Udział może wziąć każdy! Będzie również okazja porozmawiać ze Zwycięzcami, a także odwiedzić dziesiątki stoisk ekologicznych wystawców Targów.

Jakie korzyści przewidziano dla Zwycięzców?

Laureaci, oprócz otrzymanego medalu i wyróżnienia, będą mogli skorzystać z możliwości zaprezentowania swojej sylwetki w formie wywiadu na łamach jednego z serwisów redakcji, a także będą mieli szansę przedstawić swoje dokonania członkom Stowarzyszenia Polskich Mediów, prezentując swoje materiały. Daje to możliwość (często nieznanym) bohaterom ekologicznej zmiany, by dotrzeć do mediów bez ponoszenia wysokich kosztów. Dodatkową korzyścią jest bodziec polegający na tym, że trzeba wreszcie przygotować materiały dla prasy, wybrać się do fotografa, wyjść z cienia i pokazać odbiorcom, kto stoi za stworzoną marką. Nierzadko uczestnicy plebiscytu przyznają, iż jest to pierwszy raz, iż opowiadają swoją historię, zdając sobie sprawę w tej sytuacji, iż zazwyczaj praprzyczyną ich działania, motywacją do zajęcia się uprawą, produkcją lub działalnością ekologiczną stoi zdrowie własne lub zdrowie dziecka.

Dodatkową korzyścią jest uczestnictwo w Ekonetworkingu, który umożliwia wszystkim Laureatom, Wyróżnionym, a także Nominowanym wzięcie udziału w biznes mikserze, który już posiada pierwsze owoce w postaci nowych produktów, form współpracy, nowych zleceń i kierunków rozwoju marek, które uczestniczą w Plebiscycie, często przez przypadek! Przypadek polegający na tym, że dana osoba została nominowana przez zachwyconego produktem/usługą odbiorcy, który zauważył formularz zgłoszeniowy w Social Mediach lub w informacjach prasowych.

Wszyscy uczestnicy obecni podczas Gali Finałowej otrzymają dostęp do platformy e-learningowej AkademiaEkologiczna.pl zyskując w ten sposób możliwość wysłuchania kilkunastu wykładów z zakresu ekologii i medycyny w wykonaniu lekarzy specjalistów, naukowców i innych ekspertów.

Czym jest projekt ORGANICZNE ŻYCIE?

ORGANICZNE ŻYCIE, to nie tylko żywność ekologiczna w spiżarni czy w koszyku zakupowym, ale również spójny, ekologiczny styl życia, w którym stawiamy na stały rozwój w stronę ekologii i samowystarczalności żywnościowej. Nikt nie musi być w 100% BIO, ale liczy się kierunek zmian. Tak, aby w jak najmniejszym stopniu zależeć od wielkopowierzchniowego handlu oraz międzynarodowych korporacji.

Celem wydarzenia jest integracja środowiska ekologicznego po to, aby zwiększyć siłę wzajemnego wsparcia pomiędzy uczestnikami. Udział biorą osoby nominowane do Plebiscytu Ekologicznego ORGANIC LIFE TOP 50 zarówno w edycji bieżącej, jak i poprzedniej, zdobywcy Medalu ORGANIC LIFE, działacze na polu ekologii, etyki i edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, certyfikujących i dbających o rozwój. Rozwój nie tylko ekologii, ale również rozwój świadomości etycznej.

Partnerami wydarzenia są: Projekt Wiejski JUCHOWO, Stowarzyszenie DEMETER Polska, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Stowarzyszenie FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, TTG, Little Greenfinity, Security in Practice, Stowarzyszenie Przejrzyj na Oczy, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne, Warszawska Izba Gospodarcza, PRANA Polskie Stowarzyszenie Ajurwedy, SGH EkoStudent, a także organizator Targów Natura Food i beECO w Łodzi.

Więcej informacji:

www.organicznezycie.pl

https://akademiaekologiczna.pl/polecane

www.instagram.com/organiclife_top50

Formularz zgłoszeniowy do kolejnej edycji: www.organic-life.tips/top-50

Zapraszamy do zgłaszania Kandydatów do Plebiscytu poprzez formularz: www.organic-life.tips/top-50, można nominować również własną firmę lub osobę. Zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok aż do końca kwietnia kolejnego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *