200 tys. wniosków o dopłatę do dekodera. Kolejne województwa w nowym standardzie nadawania naziemnej telewizji

Telewizor
Telewizor
Fot. Unsplash

Polacy złożyli dotychczas ponad 200 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu dekodera lub telewizora w nowym standardzie DVB-T2/HEVC. Dzisiaj ruszył trzeci etap przełączeń emisji naziemnej telewizji cyfrowej.

Jak wynika z informacji otrzymanych przez „Presserwis” z działu cyfryzacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, do tej pory złożono 200 482 wniosków o dofinansowanie (na koniec kwietnia było to 90 tys.), z czego 156 605 w placówkach Poczty Polskiej, a 43 877 przez internet. Zrealizowano już 144 195 wniosków (na koniec kwietnia było to 56 353) – 122 263 dotyczyły dofinansowania do zakupu dekodera, a do telewizora – 21 932.

Przełączenia systemu emisji naziemnej telewizji są przeprowadzane w trzech etapach. Zaczęto w marcu od województwa dolnośląskiego i lubuskiego, pod koniec kwietnia zmiany wprowadzono w kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Od 23 maja odbywa się przełączenie w województwach: łódzkim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim, a 27 czerwca nastąpi w warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Pierwsze województwa już w nowym standardzie nadawania naziemnej telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *