5. Spotkania Rodzinne – Rodzina to siła

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie zaprasza naa 5. Spotkania Rodzinne – Rodzina to siła 2015, które odbędą się w dniu 16 sierpnia 2015.

Głównym celem spotkań rodzinnych „ Rodzina to siła” jest promocja wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym, rozwój twórczości dzieci, propagowanie wspólnego czytania literatury oraz promowanie i kreacja różnych form aktywności twórczej poprzez organizowanie działań artystycznych na terenach ubogich w instytucje kulturalne i środowiska twórcze – o których więcej w programie wydarzenia. Gościem specjalnym 5. Spotkań Rodzinnych Rodzina to Siła, które z roku na rok ma coraz więcej entuzjastów i odbiorców (około 3-5 tys każdego roku) będzie znana autorka bajek i wierszy dla dzieci Joanna Papuzińska.

W samym 2014 roku z usług ECB skorzystało ponad 140 tys. osób, to ponad 100 tys. sprzedanych biletów na wystawę multimedialną „Bajkowy Świat” w trakcie organizowanych przez nas imprez i wydarzeń kulturalnych co roku odwiedza nas ponad 70 tys osób, rok rocznie na samym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie gościmy blisko 30 tys osób.

W ramach promowania czytelnictwa i nadania wyjątkowości Spotkaniom organizujemy Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Wiedzy o Twórczości Kornela Makuszyńskiego. Konkurs opiera się na serii 10 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru o różnym poziomie trudności. Spośród rodzin, które udzielą prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Do wygrania czekają na pewno bilety wstępu na główne atrakcje ECB. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie 5. Spotkań – Rodzina to Siła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *