77. rocznica Powstania Warszawskiego: flagi przedstawicielstw Niemiec w Polsce opuszczone do połowy

Ambasador Arndt Freytag von Loringhoven przed Pomnikiem Polegli Niepokonani w Warszawie
Ambasador Arndt Freytag von Loringhoven przed Pomnikiem Polegli Niepokonani w Warszawie
Ambasador Arndt Freytag von Loringhoven przed Pomnikiem Polegli Niepokonani w Warszawie. Fot. https://twitter.com/Amb_Niemiec

1 sierpnia, w 77. rocznicę Powstania Warszawskiego, flagi niemieckich przedstawicielstw w Polsce zostały opuszczone do połowy. Ambasador Arndt Freytag von Loringhoven złożył wieniec pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego oraz upamiętnił ofiary Rzezi Woli. 

Ambasador Niemiec w Warszawie Arndt Freytag von Loringhoven poinformował w mediach społecznościowych, że w niedzielę 1 sierpnia flagi niemieckich przedstawicielstw w Polsce zostaną opuszczone do połowy. Jak podkreślił, decyzja została podjęta „na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością stolicy podczas Powstania Warszawskiego”.

Powstanie Warszawie. Uroczystości z udziałem delegacji Niemiec

Natomiast w sobotę i w niedzielę ambasador Arndt Freytag von Loringhoven wraz z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem wzięli udział w obchodach 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w tym w uroczystym otwarciu obchodów z udziałem prezydenta Polski Andrzeja Dudy i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Loringhoven oraz Laschet złożyli również w sobotę wieniec pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. „Dla upamiętnienia straszliwych zbrodni popełnionych przez niemieckich okupantów w czasie Powstania Warszawskiego” – skomentował Arndt Freytag von Loringhoven na Twitterze.

W niedzielę dyplomata i polityk zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz złożyli wieniec pod Pomnikiem Polegli Niepokonani w Warszawie, upamiętniając w ten sposób ofiary Rzezi na Woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *