W tym sezonie świątecznym Warszawa zaskakuje nie tylko urokiem nowych dekoracji w stylu retro z lat 50. i 60. XX wieku, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami iluminacyjnymi, które przesuwają granice klasycznego postrzegania świąt w przestrzeni publicznej.
Nie od dziś stolica Polski kojarzona jest z wyjątkową atmosferą okresu świątecznego, ale w tym roku mieszkańcy i turyści będą mogli przeżyć coś zupełnie wyjątkowego – video mapping 3D z wykorzystaniem najnowocześniejszych projektorów laserowych. To będzie niesamowita, immersyjna podróż przenikających się animacji, kolorów oraz muzyki.
Video mappingi 3D po raz pierwszy zostaną wyświetlone na fasadzie Pałacu Staszica przy Nowym Świecie oraz przemienią światłem deptak na Skwerze Twardowskiego na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu hotelu Bristol.
To będą trójwymiarowe wizualne spektakle ożywiające i wykorzystujące detale architektury przy pomocy światła, ruchomych obrazów oraz dźwięku. Prezentacje na Pałacu Staszica (PAN) będzie można podziwiać od 15 grudnia zawsze od piątku do niedzieli. Kilkuminutowe pokazy będą odbywać się o każdej pełnej godzinie. Pierwsze zaplanowano na godz. 17, a ostatnie na 21.
– Propozycje, które wprowadziliśmy do iluminacji miasta, stanowią prawdziwą rewolucję w sposobie, w jaki doświadczamy świątecznej atmosfery – mówi Tomasz Podogrocki, wiceprezes firmy Multidekor. – Zastosowanie nowoczesnych projektorów laserowych do video mappingów 3D w dekoracji przestrzeni publicznych, wyznacza nowe trendy nie tylko dla Warszawy, ale również dla innych miast Europy – dodaje.
Na elewacji Pałacu Staszica zobaczymy nie jeden, a dwa przygotowane przez Multidekor we współpracy Miasta Warszawy, Zarządu Dróg Miejskich, Polskiej Akademii Nauk video mappingi 3D, które zachwycą zarówno młodszych, jak i starszych widzów.
Pierwszy z pokazów przeniesie widzów w głąb kosmosu, eksplorując tematykę związaną z Mikołajem Kopernikiem, a drugi odsłoni czar wspomnień świątecznej Warszawy z lat 50. i 60. XX wieku. Oba te atrakcyjne przedstawienia będą emanować bożonarodzeniowym blaskiem.
Cztery pory roku ożywione na Skwerze ks. Jana Twardowskiego
W trakcie zimowych spacerów mieszkańcy i turyści każdego dnia będą mieli okazję doświadczyć niezwykłego spektaklu pod stopami. Cztery pory roku – wiosna, lato, jesień, zima – wprowadzą na Skwerze Twardowskiego naturalną harmonię, a ukoronowaniem tego cyklu jest magiczny okres świąteczny.
W rytmie dźwięków klasycznej barokowej muzyki Antonio Vivaldiego, każdy będzie mógł odkryć niezwykłe oblicze każdej pory roku, zanurzając się krok po kroku w kolorowe obrazy i symbole. Kulminacyjnym momentem nowego, zimowego video mappingu 3D wyświetlanego na deptaku przez 10 projektorów laserowych, będzie okres świąteczny. Wtedy na powierzchni 152 metrów kwadratowych pojawią się motywy inspirowane najnowszą retro iluminacją stolicy i wyjątkowym czasem końca roku.
Dynamicznie zmieniający się pokaz na Skwerze Twardowskiego, będzie doskonałą atrakcją dla najmłodszych, którzy z entuzjazmem będą próbować uchwycić ruchome obrazy.
Warto zaznaczyć, że firma Multidekor po raz pierwszy ma w ofercie prezentacje video mappingów 3D.
– To nasza nowość, która zmieni wśród naszych odbiorców postrzeganie świąt – nie ma wątpliwości Podogrocki. – Warszawa, jako pierwsze miasto w Polsce, nie tylko staje się symbolem magicznej atmosfery, ale również prekursorem trendu w nowoczesnej iluminacji, otwierając drzwi dla innych metropolii do eksploracji nowych możliwości dekoracji przestrzeni publicznych – dodaje wiceprezes.
Unikatowe połączenie tradycji świątecznych z nowoczesnymi technologiami sprawia, że blask Warszawy inspiruje i zachwyca. Tej zimy to właśnie stolica Polski jest miejscem, gdzie każdy może doświadczyć czegoś wyjątkowego – wystarczy zanurzyć się w magicznym świetle tego miasta.
Dzięki nowej iluminacji powstaną fantastyczne wspomnienia. Zapraszamy na Trakt Królewski. Tam każdy będzie mógł nie tylko zobaczyć video mappingi 3D, ale także co najmniej do połowy lutego przyszłego roku doświadczyć niezwykłej atmosfery przenoszącej na zupełnie nowy poziom świątecznej magii.