Agora nie przejmie Eurozet? UOKiK złożył apelację od wyroku sądu

Agora
Agora
Fot.: Adrian Grycuk / Wikimedia

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny złożył apelację od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zmienił jego decyzję zakazującą przejęcia przez Agorę kontroli nad Eurozetem.

„Podtrzymujemy, że nie podzielamy rozstrzygnięcia sądu pierwszej instancji i argumentacji zawartej w uzasadnieniu tego wyroku. Uważamy między innymi, że sąd dokonał niewłaściwie oceny zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego i w konsekwencji wydał błędne rozstrzygnięcie. Szeroką argumentację przedstawiliśmy w złożonej do sądu apelacji” – przekazało „Presserwisowi” biuro prasowe UOKiK.

Apelacja prezesa UOKiK wpłynęła do sądu w zeszłym tygodniu. Jak ocenił w maju SOKiK, przedstawione w decyzji prezesa Urzędu „hipotetyczne scenariusze działań koordynacyjnych przedsiębiorców, mające grozić istotnym ograniczeniem konkurencji, mają charakter spekulatywny i nie są wysoce prawdopodobne”.

Agora pierwsze 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Kiedy chciała nabyć pozostałe 60 proc., na początku stycznia 2021 rok sprzeciwił się temu UOKiK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *