Agora wygrywa w sądzie i kupuje Radio Zet

Agora
Agora
Fot.: Adrian Grycuk / Wikimedia

Wydawca „Gazety Wyborczej” wygrał w sądzie sprawę o przejęcie kontroli nad właścicielem m.in. Radia Zet. Agora za ponad 9 mln euro dokupiła pakiet udziałów w Eurozecie i została większościowym udziałowcem.

Jak poinformował zarząd Agory, 27 lutego 2023 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie przejęcia przez Agorę (wydawcę m.in. „Gazety Wyborczej”) kontroli nad Eurozet (jedna z głównych grup mediowych w Polsce, zajmująca się produkcją i nadawaniem programów radiowych, w tym Radia Zet).

Sąd utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji wyrażający bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozet. Wyrok jest prawomocny.

Jednocześnie Agora ujawniła, że wcześniej rozpoczęła negocjacje w sprawie pożyczki na zakup dodatkowego pakietu udziałów w spółce Eurozet. Spółka nabędzie dodatkowe 110 udziałów w spółce Eurozet, co stanowi 11 proc. kapitału i ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników. Udziały zostały zakupione „w zamian za cenę wyjściową sprzedaży w kwocie 9 mln 170 tys. euro” – poinformowała Agora w osobnym komunikacie.

W wyniku zawarcia umowy w dniu 27 lutego 2023 r. Agora stała się właścicielem łącznie 510 udziałów Eurozet, stanowiących 51 proc. kapitału zakładowego i 51 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet, czyli większościowym wspólnikiem. Agora jest też uprawniona do przejęcia pozostałych 490 udziałów w terminie do 31 lipca 2025 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *