Air Show w deszczu

Air Show 2018

W niedzielę, 26 sierpnia zakończyły się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu. Padający deszcz nie odstraszył miłośników lotnictwa. Na pokazy w ciągu dwóch dni wybrało się ponad 160 tysięcy widzów.

O rozkładzie lotów decydowała przede wszystkim pogoda: niskie, grafitowe chmury i chwilami ulewny deszcz, jednak nawet w tych warunkach piloci wykręcali akrobacje.

W sumie zaprezentowało się 110 samolotów i 11 zespołów z 22 państw, m.in. z Hiszpanii, Niemiec, Czech, Turcji, Ukrainy, Włoch, Pakistanu i Chorwacji. Polskę reprezentowały wojskowe zespoły akrobacyjne Biało-Czerwone Iskry i Orlik oraz cywilne formacje m.in. Grupa Żelazny.

Wyjątkowo zaprezentował się Artur Kielak Xtreme Aerobatics, który swoimi występami zaczarował publiczność. Zapierające dech w piersiach akrobacje, przy doskonale dobranej muzyce, na długo zostaną w pamięci widzów.

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbyły się po raz szesnasty. W tym roku okazją były dwie ważne rocznice – stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i stulecie powstania polskiego lotnictwa wojskowego.

KK
foto: Mirosław Dariusz Gleb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *