Akademia Przedsiębiorcy pomoże w pozyskaniu dotacji unijnych

Zmiany w nowej perspektywie unijnej, proces przygotowania firmy do konkursów unijnych, a także przykłady firm, które rozwinęły się dzięki dotacjom to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas bezpłatnych warsztatów Akademii Przedsiębiorcy. Uczestnicy otrzymają praktyczną wiedzę, która pomoże w przejściu przez unijne procedury i pozyskaniu dodatkowego finansowania. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Kuba Giermaziak.

Akademia Przedsiebiorcy_Warszawa_FB

Warsztaty odbędą się 8 grudnia w Warszawie i poprowadzą je renomowane firmy doradcze.

Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020 daje wiele możliwości przedsiębiorcom. Jednak różni się w wielu elementach od poprzedniego rozdania. Zmienia się nie tylko ilość pieniędzy przeznaczanych na konkretne sektory, ale i sposób ich wydatkowania. Jesienią poznamy więcej szczegółów dotyczących zasad dystrybucji dotacji w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Ruszyły już pierwsze konkursy, więc podczas spotkań uczestnicy Akademii Przedsiębiorcy otrzymają wiele konkretnych wskazówek, jak pozyskiwać, wdrażać i rozliczać dotacje.

Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się, które branże mogą liczyć na wsparcie, jakie zmiany zaszły w zasadach przyznawania finansowania w nowej perspektywie 2014-2020 oraz jak się do nich przygotować. Usłyszą, gdzie zwrócić się o pomoc w przygotowaniu wniosku oraz co zrobić, by został on dobrze oceniony. Będą też mogli zainspirować się przykładami projektów firm, które już wykorzystały środki z Unii Europejskiej. Dowiedzą się też, które branże zostały włączone w tzw. inteligentne specjalizacje i jakie szanse na pozyskanie kapitału mają firmy działające w innych obszarach.

– W nowej perspektywie unijnej na rozwój przedsiębiorczości przeznaczono 17 mld euro. To duża szansa dla sektora MŚP. Przez Akademię Przedsiębiorcy chcemy wesprzeć firmy w pozyskiwaniu tych środków. Planujemy dotrzeć zwłaszcza do tych przedsiębiorców, którzy nie korzystali z dotacji unijnych w poprzedniej perspektywie, np. z powodu skomplikowanych procedur aplikacyjnych
i przedstawić im tematykę unijną w przystępnej formie – mówi Dawid Galus, Menedżer ds. Integracji Europejskiej w Banku Zachodnim WBK S.A.

Celem warsztatów jest zainspirowanie przedsiębiorców dobrymi praktykami i przykładami wykorzystania funduszy europejskich oraz wyjaśnienie niezrozumiałych przepisów. Podczas spotkań uczestnicy otrzymają też wskazówki, w jaki sposób uniknąć najczęściej popełnianych błędów przy wypełnianiu wniosków o dotacje unijne.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Kuba Giermaziak, utalentowany kierowca rajdowy młodego pokolenia, rywalizujący w prestiżowej serii Porsche Supercup, która towarzyszy Grand Prix Formuły 1 Pokaże, jak  można przełożyć rywalizację sportową na biznes oraz opowie o swoich doświadczeniach w pozyskaniu dotacji unijnych, które wykorzystał przy realizacji własnych projektów biznesowych.

– Motosport to szczególna dyscyplina, która dostarcza nie tylko dużych emocji i adrenaliny, ale wymaga precyzji, opanowania i ambicji. Bez tego trudno się ścigać i wygrywać. Podczas Akademii Przedsiębiorcy opowiem o tym, jak wykorzystuje doświadczenia z toru w prowadzonym biznesie. Jakie wspólne elementy pojawiają się w jednej i drugiej dziedzinie życia. Opowiem też o projektach współfinansowanych przez Unię Europejską, realizowanych w moich firmach – mówi Kuba Giermaziak.

Warsztaty poprowadzą eksperci z firm doradczych wyspecjalizowanych w pozyskiwaniu funduszy europejskich i doradztwie w tym zakresie. Spotkania poprowadzą specjaliści z firmy doradczej PNO Consultans. Akademia Przedsiębiorcy odbędzie się 8 grudnia w Warszawie w Hotelu Hilton.

Patronami wydarzenia są: Warszawska Izba Gospodarcza, Klub Integracji Europejskiej oraz Towarzystwo Biznesowe. Wsparcie medialne zapewniają: Fundusze Europejskie, portal przedsiębiorcy.eu i Interia.pl.

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski program 50. bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców. W tym roku odbywa się po raz siódmy, pod hasłem „Jak wyprzedzić konkurencję w wyścigu po dotacje unijne”. Warsztaty są w całości poświęcone dotacjom unijnym dla przedsiębiorców, dostępnym w latach 2014-2020. Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są Bank Zachodni WBK S.A. oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND S.A. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swój udział na stronie www.akademia-przedsiebiorcy.pl. Tam znajdują wszystkie szczegóły dotyczące poszczególnych konferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *