Amerykańskie organizacje medialne rezygnują z Twittera

Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Mężczyzna ze smartfonem z logiem Twittera
Fot. Unsplash

Amerykańskie organizacje medialne – National Public Radio (NPR) oraz Public Broadcasting Service (PBS) – zrezygnowały z Twittera po tym, jak zostały w serwisie oznaczone jako podmioty rządowe.

Twitter zmienił jeszcze oznaczenie na „finansowane przez rząd”, jednak NPR i PBS uznały, że opatrzenie ich takimi etykietami miało na celu podważenie ich wiarygodności.

NPR to organizacja medialna non-profit, która zrzesza ponad 1000 lokalnych publicznych stacji radiowych w całych Stanach Zjednoczonych. Razem z PBS plasuje się w środkowej lub neutralnej części wykresu stronniczości mediów Ad Fontes. Tymczasem Twitter oznaczył ja podobnie jak agencje czy telewizje (jak rosyjska RT)  realizujące cele rządów swoich krajów.

Dodatkowo, NPR twierdzi, że większość jego funduszy pochodzi nie z dotacji rządowych, ale od korporacyjnych i indywidualnych sponsorów.

United Press International zauważyło, że Twitter nie oznaczył kont należących do Muska firm SpaceX i Tesla jako organizacji powiązanych z rządem, mimo że otrzymał miliardy dolarów z tytułu dotacji rządowych.

Wcześniej „The New York Times” i Biały Dom zadeklarowały, że nie będą płacić 1 tys. dol. miesięcznie za użytkowanie opcji Twitter Blue.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *