a&o: słowa kluczowe to „hotel i plac budowy”

a&o Copenhagen Sydhavn

a&o Copenhagen Sydhavn

Zestawienie dwóch słów „hotel“ i „placu budowy“ raczej wywołuje wśród hotelowych gości niepokój. Hostel a&o Copenhagen Sydhavn jest przykładem na to, że hotele i place budowy mogą stanowić bardzo udane połączenie. Sara Hansen, kierownik sprzedaży Scandinavia, opowiada o pobytach długoterminowych i gościach budujących stołeczne metro.

– a&o daje im poczucie domu. Właściwie pracownicy budujący metro czują się u nas trochę jak w domu – wspomina krótko Sara Hansen.

Trzydziestu pięciu specjalistów budowlanych z Hiszpanii od końca ubiegłego roku mieszkało w a&o Copenhagen Sydhavn. Pracownicy są częścią zespołu budującego nową śródmiejską linię metra w stolicy Danii. Na razie przedłużyli swój pobyt do listopada. Duński obiekt jest doskonałym przykładem szukania alternatywnych rozwiązań w czasie pandemi. Średnie obłożenie w otwartym w październiku 2020 r. obiekcie wynosi 20%, uwzględniajac długoterminowe pobyt gości z Hiszpanii.

– Pobyty długoterminowe będą stałym elementem oferty a&o, będziemy je rozwijać także w przyszłości. Na razie nasz pomysł się sprawdza. Budujemy zupełnie inną relację z gośćmi, którzy spędzają u nas tak dużo czasu. Wiemy kto ma zmianę, kto je śniadanie, a kto w wolnym czasie poznaje miasto. Dla wszystkich gości wprowadziliśmy tradycyjną hiszpańską tortillę – komentuje Hansen.

Z powrotem do Kopenhagi

Sara Hansen, 35-latka jest częścią zespołu a&o od niespełna roku. Na początku pandemii wróciła do rodzinnej Danii po 20 latach spędzonych za granicą – w Meksyku, Afryce i Hiszpanii. Hansen doskonale rozumie, co pomaga gościom „poczuć się w obcym kraju jak w domu“. Są to przede wszystkim „znajome twarze, uśmiech i znalezienie czasu na kilka miłych słów”.

2021: alternatywy i spojrzenie w przyszłość

Kopenhaga to miasto, w którym a&o odnosi podwójny sukces. Berlińska sieć hosteli jest obecna w dwóch lokalizacjach: od 2017 r. w tętniącej życiem dzielnicy studenckiej Nørrebro (168 pokoi) oraz od października 2020 r. w dzielnicy Sydhavn (220 pokoi).

Podobnie a&o Warszawa w okresie pandemii koncentruje się przede wszystkim na pozyskiwaniu gości na długie pobyty. W wyniku takiej strategii na przestrzeni ostatniego roku w Warszawskim obiekcie gościli zarówno studenci dwóch Warszawskich uczelni jak i pracownicy wykonujący prace modernizacyjne Dworca Zachodniego. Goście mają stałe miejsce w pokojach, dostęp do kuchni oraz pralni. Kazdego rana czeka na nich śniadanie do odbioru na recepcji. Pracownicy hotelu na bieżąco dbają o domową atmosferę. Jakość współpracy oraz zadowolenie gości sprawiają, że długie pobyty będą kontynuowane nawet po zakończeniu pandemii.

Do tej pory sieć a&o „rekompensowała” utratę turystów nowymi ofertami: współpracując z miastami i gminami, udostępniając pokoje medykom lub policji, a także osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

– Cały czas bierzemy pod uwagę ponowne uruchomienie obiektów dla turystów, optymalizujemy produkty i usługi dla naszych gości, którzy miejmy nadzieję, wkrótce tu wrócą – komentuje Phillip Winter, dyrektor ds. marketingu w a&o Hostels.

a&o obok ofert długoterminowych stawia także na nowe pakiety rodzinne lub dodatkowe usługi dla osób podróżujących służbowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *