Atak (nie tylko) na media

Kilkanaście fałszywych zawiadomień o rzekomych przestępstwach, podłożeniu bomb lub innym zagrożeniu życia w mieszkaniach zajmowanych przez dziennikarzy ogólnopolskiej Telewizji Republika sparaliżowało służby w stolicy kraju i funkcjonowanie tej stacji – jednej z największych informacyjnych.

O sprawie od tygodnia głośno w całym kraju za sprawą wejścia policji do mieszkania prezesa stacji Tomasza Sakiewicza i niezasadnego skucia kajdankami jego asystentki. Temat choć na pozór odległy od Zabrza, okazuje się mieć pośrednio związek z naszą redakcyjną koleżanką – red. Elżbietą Skwarczyńską-Adryańską, rodowitą Zabrzanką, która od dwóch dekad podejmuje liczne interwencje prasowe w obronie poszkodowanych mieszkańców w różnych trudnych sprawach. Jak ujawniła bowiem Republika, alarmujące e-maile wysyłane do różnych służb w stolicy były często podpisywane nazwiskiem jej dorosłego syna i znanego w internecie streamera. W związku z tym w ubiegłym tygodniu policja weszła późnym wieczorem do mieszkania naszej dziennikarki, by… dokonać przeszukania.

Pobierz PDF z całym artykułem

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *