Atrakcyjna Polska blogerów

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów

Finał pierwszej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną.

Zwycięzcą została Alicja Rapsiewicz (LosWiaheros), blogerka reprezentująca województwo kujawsko-pomorskie. Na podium znalazły się także Aleksandra Świstow (Pojechana) i Kaja Wolnicka (Moi Mili). Dorota i Jarosław Kowalscy (Szalone Walizki) z warmińsko-mazurskiego otrzymali wyróżnienie.

Celem Turystycznych Mistrzostw Blogerów było stworzenie materiałów promocyjnych mających zainspirować indywidualnych turystów organizujących samodzielnie swój wypoczynek w Polsce oraz osoby korzystające z mediów społecznościowych i czerpiące inspiracje podróżnicze z Internetu. Mistrzostwa polegały na rywalizacji pomiędzy blogerami i wspierającymi je regionalnymi organizacjami turystycznymi.

Ambasadorzy 16 regionów

Do rywalizacji stanęło prawie 60 blogerów z całej Polski. W pierwszym etapie jury konkursu wybrało najlepszą 16-kę, która stała się ambasadorami poszczególnych regionów. Następnie influencerzy wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi stworzyli scenariusze publikacji i rozpoczęli wyprawy po najbardziej atrakcyjnych miejscach naszego kraju.

O tym, którzy z nich awansują do 3 etapu rywalizacji zadecydowały wyniki głosowania internautów, zasięgi blogów oraz decyzja kapituły. Finałowa ósemka miała do zrealizowania dwa zadania – przygotowanie kolejnego wpisu z podróży po regionie oraz nagranie vloga, teledysku lub wideo-pocztówki. O zwycięstwie w całych mistrzostwach decydowały dwa kryteria – ocena jakości materiałów przez jury i wygenerowany przez blogerów zasięg.

Prace influencerów były nieszablonowe i cechowała je duża kreatywność.

Zwycięzcy zostali ogłoszeni 28 września podczas gali rozdania nagród w Wieliczce.

– Cieszę ze zwycięstwa w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów. Bardzo mi zależało na tym, żeby pokazać mniej znane, ale równie atrakcyjne turystycznie, zakątki mojego województwa – powiedziała Alicja Rapsiewicz (LosWiaheros), ambasadorka województwa kujawsko-pomorskiego.

Szalone Walizki

Miło nam poinformować, że wyróżnieni w konkursie Dorota i Jacek Kowalscy (Szalone Walizki), reprezentujący województwo warmińsko-mazurskie, należą do grona naszych partnerów medialnych. Ich relacje z podróży można znaleźć na stronie: www.szalonewalizki.pl

(POT, gp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *