Australia: Hotele na kłódkę w najbliższych tygodniach?

Hotel

Hotel

Australijski przemysł hotelarski stoi w obliczu ponurej przyszłości z powodu skutków Covid-19.

Nowe regulacje rządowe, które weszły w życie 23 marca zakazały działania restauracji, kasyn, kawiarni, lokali rozrywkowych i sportów halowych w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Nastąpiło to po zamknięciu granic Australii dla nierezydentów i osób niebędących obywatelami od godziny 21.00 w ubiegły piątek.

Nowe zasady blokowania oznaczają, że wszelkie części restauracyjne firm hotelowych zaprzestały działalności, z wyjątkiem dostaw żywności do pokoi lub zamówień na wynos.

Hotele zostały sklasyfikowane jako niezbędna usługa, pozwalająca branży na dalsze funkcjonowanie. Ale przy obłożeniu wynoszącym zaledwie 10 do 20 procent, Tourism Accommodation Australia (TAA) ostrzega, że w nadchodzących tygodniach hotele będą zamknięte do odwołania.

Jak na razie pracownikom hoteli nie grozi utrata pracy, ponieważ pracodawcy mają możliwość pozostawienia ich jako pracowników nieopłacanych do czasu poprawy sytuacji lub zniesienia nowych blokad, które mogą trwać sześć miesięcy. Personel otrzyma również wsparcie rządowe w postaci zasiłku, zwykle zarezerwowanego dla osób poszukujących pracy, który został zwiększony o dodatkowe 550 USD do ponad 1100 USD co dwa tygodnie, jeśli spełniają one warunki maksymalnego świadczenia.

MMP
foto: Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *