Axel Springer zwalnia redaktora naczelnego „Bilda”

Bild

Bild

Niemiecka grupa Axel Springer zdecydowała się zwolnić ze skutkiem natychmiastowym Juliana Reichelta, redaktora naczelnego dziennika „Bild”.

Axel Springer tłumaczy, że grupa uzyskała w ostatnich dniach „nowe informacje na temat aktualnego zachowania Reichelta”. Po ich zbadaniu okazało się, że „Reichelt nie oddzielił wyraźnie spraw prywatnych od zawodowych nawet po zakończeniu postępowania” toczącego się w jego sprawie wiosną 2021 roku i „powiedział zarządowi nieprawdę”.

Zarzuty o nadużywanie władzy przez redaktora naczelnego „Bilda” pojawiły się na początku marca. „Der Spiegel” informował wówczas, że kilka pracownic zgłosiło firmie incydenty, do jakich doszło w ciągu ostatnich lat. Po ujawnieniu zarzutów Reichelt został zwolniony na własną prośbę, a Axel Springer rozpoczął wewnętrzną procedurę zbadania sprawy dot. nadużywania władzy przez naczelnego „Bilda”.

Reichelt wrócił do pracy pod koniec marca – zarząd uznał, że nie ma podstaw do zwolnienia Reichelta ze stanowiska, mimo stwierdzonych „błędów w zarządzaniu”. Firma podkreślała wtedy, że wobec Reichelta nie było żadnych zarzutów, dotyczących molestowania seksualnego lub napaści na tle seksualnym . „Pojawiły się jednak zarzuty dotyczące konsensualnych romansów z pracownicami Bild” i i nadużywania władzy w firmie w tym kontekście.

Miejsce Reichelta ma podobno zająć 37-letni Johannes Boie, obecnie redaktor naczelny magazynu „Welt am Sonntag”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *