Biegiem podaruj książkę

Biegiem podaruj książkę

W niedzielę, 28 kwietnia, przedstawiciele warszawskich organizacji wolontariackich wezmą udział w szczególnym biegu – Sztafecie Miłosierdzia. Pobiegną w niej jednak nie z pałeczką a z książką jako symbolem tego, że wolontariat to szansa na różnorodnie pojmowany rozwój: zarówno dla tego, kto daje, jak i dla tego, kto otrzymuje. W sztafecie mogą wziąć udział nie tylko sami wolontariusze, ale wszyscy zainteresowani działalnością dobroczynną i społeczną, byli wolontariusze i kandydaci na wolontariuszy.

Z inicjatywą organizacji biegu wyszli wolontariusze Centrum Myśli Jana Pawła II, którzy zaprosili do wspólnej sztafety swoich kolegów i koleżanki z różnych organizacji wolontariackich działających w stolicy. Jej celem jest promocja wśród młodych ludzi idei wolontariatu, współpracy na rzecz dobra wspólnego, a także integracja warszawskich młodzieżowych środowisk wolontariackich.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy biegu zostaną zaproszeni na dziedziniec Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11. Ułożą tam stos ze wszystkich przyniesionych książek i udowodnią, jak wiele dobra udało się wspólnie zgromadzić. Następnie organizatorzy zaproszą gości na piknik i do wspólnej zabawy. Książki zostaną przekazane trzem organizacjom: Fundacji Zmiana (organizatorowi akcji „Książki w Pudle”, zbierającemu książki dla więźniów), Domowi Pomocy Społecznej „Chemik” oraz Domom Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia.

www.centrumjp2.pl/sztafetamilosierdzia/

Biegiem podaruj książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *