Bolid Alfa Romeo Racing Orlen przy Centrum Olimpijskim

Bolid Alfa Romeo Racing Orlen

Bolid Alfa Romeo Racing Orlen

Przez cztery miesiące mieszkańcy siedmiu województw mieli możliwość oglądać bolid Alfa Romeo Racing ORLEN. Teraz przyszedł czas na finał akcji w Warszawie. Mieszkańcy stolicy od 8 grudnia przy Centrum Olimpijskim PKOl będą mogli obejrzeć bolid zespołu Roberta Kubicy.

Trasa touru po Polsce prowadziła przez wiele zakątków kraju. Początek miał miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Później bolid odwiedzał stacje paliw w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Zanim maszyna zespołu ze szwajcarskiego Hinwil trafiła do siedziby głównej PKN ORLEN w Płocku, była elementem uświetniającym zawody ROTAX Max Challenge na Torze Poznań, jednej z najważniejszych imprez w polskim świecie gokartów. Bolid był prezentowany także w Rzeszowie, Gdańsku i Machnaczu niedaleko Włocławka – przy Autostradzie A1.

Warszawskie Centrum Olimpijskie, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego jest ostatnim przystankiem akcji, która przez ostatnie miesiące przyciągała najbardziej zagorzałych fanów królowej motorsportu. Biało-czerwona maszyna będzie prezentowana w stolicy do 20 grudnia.

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motosportu, jak DTM, rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także siatkówkę, lekkoatletykę, kolarstwo, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest też sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. To zaangażowanie doceniają konsumenci. Według najnowszych badań niemal co drugi Polak wymienia PKN ORLEN jako najaktywniejszego sponsora sportu w kraju.

Absolutna większość (85%) Polaków uważa PKN ORLEN za najaktywniejszego sponsora sportu spośród firm branży motoryzacyjnej. Twarzą tego zaangażowania jest Robert Kubica, którego osobę z PKN ORLEN spontanicznie kojarzy niemal 70% respondentów. Ma to pozytywny wpływ na efektywność reklam, ale też kampanii społecznych, w które angażuje się polski kierowca Formuły 1. Co czwarty polski kierowca deklaruje, że ze względu na współpracę Koncernu z Robertem Kubicą częściej korzysta z oferty stacji PKN ORLEN. W ubiegłym roku Grupa ORLEN odnotowała 4% wzrostu sprzedaży paliw, wyraźnie zwiększyła się także sprzedaż oferty pozapaliwowej, czyli np. produktów gastronomicznych.

Alfa Romeo Racing ORLEN to zespół z kilkudziesięcioletnią tradycją w Formule 1. Od początku sezonu 2020 PKN ORLEN posiada status sponsora tytularnego teamu, a funkcję kierowcy testowego pełni jedyny Polak w historii tej dyscypliny, Robert Kubica. Wraz z zawodnikiem ORLEN Team w skład drużyny wchodzą także Włoch Antonio Giovinazzi i Fin Kimi Räikkönen, mistrz świata z 2007 roku.

źródło: PKOl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *