Bomba w miejskim autobusie – czytaj w „Detektywie”

Detektyw

Detektyw

Czy podróż autobusem zawsze jest bezpieczna? We Wrocławiu jeden z pasażerów zauważył pakunek pozostawiony przez młodego mężczyznę. Jak się okazało w środku był materiał wybuchowy. Kto i dlaczego chciał skrzywdzić niewinnych ludzi? Odpowiedź w najnowszym wydaniu „Detektywa”.

Miesięcznik „Detektyw” jest najstarszym magazynem kryminalnym w Polsce. Pierwszy numer ukazał się w 1987 roku. W piśmie przedstawiane są tylko prawdziwe historie. Miesięcznik skierowany jest do amatorów suspensu, kryminału, sensacji  oraz historii z dreszczykiem. Ponadto wydawany jest także kwartalnik „Detektyw – Wydanie Specjalne”, w całości poświęcony jednemu tematowi przewodniemu (najbliższy – „Sex i paragraf”) .

Każdy z tekstów w obu magazynach jest ilustrowany indywidualnie przygotowanymi rysunkami. Wyróżnikiem pism z rodziny „Detektywa” jest unikatowa na polskim rynku prasowym szata graficzna, utrzymana w czerwono-czarnej kolorystyce.

Od pierwszego numeru do 10/2021 „Detektyw” wydawany był przez państwowe instytucje. Natomiast od numeru 11/2021 przez osoby prywatne – byłych redaktorów naczelnych „Detektywa” i „Detektywa – Wydanie Specjalne”. Zmiana wydawcy nie pociągnęła za sobą zmian merytorycznych pisma. Przy tworzeniu obu magazynów nadal współpracują ci sami autorzy, rysownicy i graficy.

Obecnie miesięcznik i kwartalnik drukowane są w nakładzie około 100 tys. egzemplarzy. Kolportowane są na terenie całego kraju. Dodatkowo trafiają m.in. do Polonii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponadto „Detektyw” regularnie dociera do polskich sklepów w Wielkiej Brytanii.

Poza wersją papierową pismo można także kupić w formie e-wydania, w trzech formatach (epub, mobi i pdf). Wystarczy wejść na stronę www.detektywonline.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *