Boże Narodzenie w Betlejem – 21-28 grudnia 2022 r.

Bazylika Narodzenia, Betlejem
Bazylika Narodzenia, Betlejem
Fot. Jerzy Strzelecki – praca własna / Wikimedia

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień, niesiony przez harcerzy obiega świat. Betlejemskie Światło Pokoju.

Dziś, kiedy świat ukraińskich dzieci pogrążył się w wojennej zawierusze, a Ziemia stoi u bram międzynarodowego kryzysu, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy zjednoczenia, braterstwa i nadziei na lepsze jutro.

Dlatego wychodzimy z inicjatywą, by u źródła Światła, w Betlejem, dzieci z Polski i Ukrainy śpiewem prosiły o pokój na świecie. Niech ich głos będzie iskierką, która roznieci nadzieję i pozwoli ludziom na całym świecie uwierzyć w magiczną moc kolędy.

Koncert w wykonaniu ukraińskich i polskich dzieci (ok. 40 osób) z chóru Alla Polacca, przy Teatrze Narodowym w Warszawie, jest zaplanowany na 24 grudnia b.r. o godzinie 21.00 i będzie transmitowany przez międzynarodowe telewizje z Placu Pasterzy w Betlejem w czasie największej oglądalności, dzięki czemu każdy człowiek na świecie, siedząc przy wigilijnym stole, będzie mógł zaśpiewać kolędę płynącą z Groty Narodzenia Pańskiego.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są Consortium of Saint Francis’ Ways, Stowarzyszenie Polskich Mediów oraz Warszawska Izba Gospodarcza.

Wyjazd do Betlejem planowany jest w dniach 21-28 grudnia 2022 r.

Zainteresowanych udziałem prosimy o zgłoszenie:
https://wig.szef.co/formularze/betlejem-2022

Na podany adres e-mail będziemy przesyłać szczegółowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *