Burda Media czeka 9 miesięcy na decyzję UOKiK w sprawie przejęcia Edipresse

Burda Media

Burda Media

Burda Media Polska od dziewięciu miesięcy czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia kontroli nad Edipresse.

Spółka Burda Media Polska w UOKiK wniosek dotyczący koncentracji polegającej na przejęciu wyłącznej kontroli nad Edipresse złożyła 10 maja 2021 roku.

UOKiK tłumaczy, że postępowanie jest w końcowej fazie. „Jego długość jest typowa dla postępowań prowadzonych w tzw. drugiej fazie, w których niezbędne jest badanie rynku, a sprawa jest analizowana wielowątkowo” – napisał departament komunikacji UOKiK.

Do drugiego etapu przechodzą sprawy skomplikowane i wymagające dalszej analizy rynku. Ich termin rozpatrzenia wydłuża się o kolejne cztery miesiące i ewentualnie dodatkowy czas, w którym UOKiK czeka na dodatkowe informacje i dokumenty. O przejściu koncentracji Burdy do drugiego etapu, Urząd poinformował w lipcu.

Transakcja przejęcia Edipresse obejmuje m.in. dwutygodniki „Party” i „Viva!” oraz 13 tytułów true stories, a także serwisy Wizaz.pl, Polki.pl, Mamotoja.pl, Gotujmy.pl, Party.pl, Viva.pl i Urodazycia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *