Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

Charytatywne dyktando na Święto Niepodległości

Już w najbliższy czwartek, 11.11, rozegrane zostanie największe w Polsce dyktando. Do wzięcia udziału zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. 

Najważniejszym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zebranie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W rozwiązanie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021 

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zobowiązał się przekazać złotówkę za każdego, kto rozwiąże w dniu 11 listopada 2021 r. wskazane dyktando, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Pamiętano także o najmłodszych, dlatego przygotowano kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu już pierwszoklasiści będą mogli rozwiązać tekst o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Środki przekazane przez organizatora, powiększone o dobrowolne wpłaty od uczestników, wspomogą cel charytatywny lub społeczny, który zgromadzi największą liczbęj głosów od uczestników dyktanda.

Jak włączyć się w akcję?

Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.

11 listopada ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym.

Między 16 a 21 listopada na www.dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Zagłosuj na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!

źródło: dks.art.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *