CSPA i PAP podpisały porozumienie z Xinhua- chińską państwową agencją prasową

We Frankfurcie nad Menem odbyła się Belt & Road Economic And Financial Information Partnership Inaugural Ceremony. Ta poświęcona współpracy medialnej konferencja była okazją do dialogu pomiędzy najważniejszymi agencjami prasowymi z Chin i krajów Europy.

Stronę polską reprezentowała ekspert Centrum Studiów Polska-Azja Patrycja Pendrakowska oraz Tomasz Gruszka, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Polskiej Agencji Prasowej. Zarówno CSPA, jak i PAP podpisały porozumienie o współpracy z China Economic Information Service, ośrodkiem związanym z Xinhua- chińską państwową agencją prasową. To największa organizacja medialna z Państwa Środka, posiadającą ponad 170 biur na całym świecie. Porozumienie obejmuje wymianę informacji oraz współpracę w przyszłych projektach, również badawczych.

Forum przyciągnęło wielu przedstawicieli świata mediów z Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytani, Włoch, Niemiec, Serbii, Francji, Grecji i Polski. Na konferencji obecne były takie instytucje jak Deutsche Press Agentur, Tanjug News Agency z Serbii, Athens News Agency i wiele innych.

źródło: Centrum Studiów Polska-Azja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *