Cyfrowa waluta z okazji Święta Wiosny

Święto Wiosny, czyli chiński Nowy Rok będzie znakomitą okazją do wdrożenia w Chinach nowej waluty. Aby napędzić konsumpcję, a przy okazji promować nową formę płatności, w wielu miastach wprowadza się cyfrowe juany.

W Pekinie odbędzie się loteria, w której do wygrania będą czerwone koperty (kolor czerwony symbolizuje szczęście), zawierające po 200 e-juanów każda. Łącznie w loterii znajdzie się 10 milionów cyfrowych juanów.

Zwycięzcy będą mogli wydawać e-pieniądze od 10 do 17 lutego, w wybranych sklepach internetowych i stacjonarnych, obejmujących odzież i obuwie, a także w kinach, hotelach i restauracjach.

Władze Pekinu zachęcają do korzystania z nowej formy płatności, ponieważ miasto przygotowuje się do pilotażowego wykorzystania e-waluty podczas zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Suzhou we wschodnich Chinach wyemituje 30 milionów e-juanów, które będzie można wydać od 10 do 26 lutego, zarówno online, jak i offline, w wyznaczonych sklepach.

W dynamicznie rozwijającym się Shenzhen cyfrową walutę o wartości 50 milionów juanów rozprowadzono w trzech partiach do końca stycznia.

Ostatnia, o łącznej wartości 20 milionów juanów, została wydana w postaci „czerwonych kopert” dla tych, którzy zostaną w mieście podczas Święta Wiosny.

Czytaj więcej na Silk Road Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *