Cyrk Zalewski kontynuacją wielopokoleniowej tradycji rodzinnej

Cyrk Zalewski
Cyrk Zalewski
Fot. Cyrk Zalewski

Niezwykła przygoda z tym rodzajem sztuki zaczęła się już 7 pokoleń wcześniej, kiedy to pradziadkowie, dziadkowie, a potem rodzice aktualnych właścicieli zakładali swoje cyrki lub występowali, jako artyści cyrkowi.

Cyrk dziadków o nazwie Cyrk Harriego jeździł po terenach Polski, Czech i Rosji. Babcia Anna Nowotna była tancerką oraz zajmowała się woltyżerką na koniach, a dziadek Rudolf Nowotny prócz akrobacji i tresury przeróżnych zwierząt brał udział w modnych wówczas walkach zapaśniczych. Ciocia Anna była ekwilibrystką na linie, a ojciec antypodystą (żonglerka nogami) i treserem koni.

O swoim przedsiębiorstwie mówią: „Cyrk to nasze życie i nasze hobby nie tylko z wyboru!”

Cyrk Zalewski – został założony w 1993 roku i prowadzony przez Ewę oraz Stanisława Zalewskich. W 2008 roku był realizatorem i organizatorem programu Gwiezdny Cyrk. W ciągu roku odwiedzają ponad 200 miast, w każdym z nich 60-osobowa ekipa cyrku przedstawia spektakle.

Cyrk jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie, a w latach 2013–2015 również festiwali w Krakowie, Katowicach, Lublinie, Kielcach, Wrocławiu i Poznaniu. Podczas wydarzenia zapraszane są znane osoby, takie jak: Maryla Rodowicz, Mariusz Zalejski, Anna Powierza czy Karol Strasburger.

W tegorocznej edycji Festiwalu Stowarzyszenie Polskich Mediów nagrodziło jednego z uczestników – był nim Zespół ZUMA ZUMA, a nagrodę wręczył prezes SPM Marek Traczyk.

Zapraszamy do obejrzenia tegorocznej relacji z tego festiwalowego wydarzenia.

Więcej informacji o cyrku na stronie www.cyrk-zalewski.com.pl.

(MG)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *