Czarna Góra polskim zwycięzcą World Ski Awards

Czarna Góra w Sudetach zdobyła w tegorocznej edycji tytuł najlepszego resortu narciarskiego w Polsce. Nagrodę przyznano podczas finału międzynarodowego konkursu World Ski Awards w austriackim mieście Kitzbühel.

Ośrodek narciarski Czarna Góra zdobył tytuł Poland’s Best Ski Resort 2015. Nagroda w tej kategorii przyznana została po raz pierwszy. – Wyróżnienie naszego kompleksu, w sytuacji kiedy polskie stacje i hotele startują po raz pierwszy jest dla nas dodatkowym sukcesem. Zwycięstwo pokazuje, że prowadzone od lat inwestycje i rozwój ośrodka doceniają nie tylko narciarze, ale i branża – komentuje Stanisław Haczkiewicz, prezes zarządu spółki Czarna Góra Apartamenty, która jest też właścicielem całego ośrodka.

Ośrodek Czarna Góra zlokalizowany na zboczach góry o tej samej nazwie (woj. dolnośląskie, miejscowość Sienna) tworzy aż 14 tras zjazdowych o różnym poziomie trudności, i łącznej długości ponad 10,5 km. Cztery trasy posiadają homologację FIS. Zdecydowana większość tras jest naśnieżana, dzięki czemu sezon narciarski w Czarna Góra Resort – nawet przy niekorzystnej zimie – trwa od grudnia do marca. Połowa tras jest oświetlana, co sprawia, że w sezonie wysokim ośrodek czynny jest dla narciarzy i snowboardzistów do godziny 22. Amatorzy zimowego szaleństwa korzystać mogą z trzech kolei linowych oraz siedmiu wyciągów talerzykowych. Ośrodek od lat rozwija ofertę nauki jazdy dla dzieci i osób dorosłych. W chwili obecnej działa m.in. 4 taśmy BabyLift.

W ośrodku trwają przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego. Od 23 listopada stoki są już naśnieżane.

Od 2008 r. grupa kapitałowa Czarna Góra zainwestowała w obiekty w sumie ponad 110 mln zł. W minionym sezonie narciarskim oddano tu do użytkowania 2 nowe taśmy BabyLift oraz 20 nowych armatek śnieżnych. Ostatni rok był okresem wzmocnienia oferty usług dodatkowych w Czarna Góra Resort – zrealizowano m.in. zjeżdżalnię grawitacyjną (najdłuższa w Polsce, 950 m), rozbudowę Hotelu Morawa – w tym basen i strefę SPA, rozbudowano zaplecze gastronomiczne. W sumie ostatnie inwestycje w zaplecze usług dodatkowych kosztowały ponad 12,5 mln zł.

– W sezonie zimowym każdego dnia ośrodek odwiedza 5 tys. turystów. Liczba ta ma szanse się szybko powiększyć, ponieważ w najbliższych latach planujemy kolejne inwestycje, m.in. budowę sześcioosobowej kolei linowej, wieży widokowej na Czarnej Górze oraz parku atrakcji dla dzieci – mówi Haczkiewicz.

Międzynarodowy konkurs World Ski Awards w Kitzbühel odbył się już po raz trzeci.

W rywalizacji biorą udział ośrodki narciarskie, hotele i operatorzy kolei linowych. W tym roku najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie ogłoszono Kitzbühel, czyli gospodarza konkursu. Nagrodę dla najlepszego resortu narciarskiego w Polsce przyznano właśnie Czarna Góra Resort, a wśród rodzimych laureatów znaleźli się jeszcze w kategorii hotel – obiekt Bania Thermal & Ski, a w kategorii hotel butikowy: Hotel ART&SPA Zakopane. World Ski Awards jest częścią organizacji World Travel Awards, która od 22 lat przyznaje nagrody w branży turystycznej.

W skład kompleksu Czarna Góra poza ośrodkiem narciarskim wchodzą jeszcze restauracja, karczma, pizzeria oraz zaplecze noclegowe: Hotel Morawa (52 pokoje, 134 miejsca noclegowe) oraz Apartamenty Czarna Góra (w sumie ponad 243 nowoczesnych, w pełni wyposażonych apartamentów z aneksami kuchennymi), trwa też budowa Condohotelu Czarna Góra (ze 142 lokalami) i Villi Czarna Góra (50 miejsc noclegowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *