„Detektyw” na tropie: Tylko prawdziwe historie

Detektyw

Detektyw

Magazyn „Detektyw” z nowym wydawcą. Dotychczasowi redaktorzy założyli spółkę i podjęli się ratowania tytułu.

Polska Agencja Prasowa zaprzestała wydawania magazynów kryminalnych DETEKTYW. Nowym wydawcą została Polska Grupa Wydawnicza Monika Frączak Krzysztof Kilijanek, Spółka Cywilna.  Założyli ją redaktorzy tych pism.

– Podjęta przez dotychczasowego wydawcę decyzja była dla nas olbrzymim zaskoczeniem – mówi Krzysztof Kilijanek. – Nie wyobrażaliśmy sobie, by istniejący od 1987 roku tytuł miał przejść do historii. W ciągu kilku dni podjęliśmy decyzję, że trzeba coś robić, by go ratować.

– Wielokrotnie w przeszłości deklarowaliśmy chęć zakupu licencji na wydawanie tytułów z portfolio „Detektywa” – dodaje Monika Frączak. – Mieliśmy zaledwie kilka tygodni na założenie spółki i uporanie się z wieloma sprawami związanym z przejęciem wydawania miesięcznika i kwartalnika.

Spółka utrzyma dotychczasową linię redakcyjną, zachowa unikatową szatę graficzną oraz częstotliwość wydań.

– To będzie ten sam „Detektyw” co dotychczas: ci sami autorzy i graficy. Nie przewidujemy żadnych rewolucyjnych zmian. Mamy plany rozwoju pisma, także w digitalu, ale za wcześnie jeszcze na szczegóły. Najważniejsze było dla nas uratowanie pisma.  Dlatego bardzo cieszymy się, że we wtorek, 27 października, najnowszy – listopadowy numer „Detektywa” – trafił do kiosków w całym kraju – mówi Krzysztof Kilijanek.

– Chcieliśmy przy okazji podziękować wszystkim , którzy pomogli nam w tej transformacji. Do tej pory byliśmy redaktorami teraz jesteśmy także wydawcami. Chcemy tworzyć jeszcze lepszy magazyn –  deklaruje Monika Frączak. – Zapraszamy Czytelników do lektury.

Komentarze

  1. Szanowni Panstwo,
    co jakis czas kupowalem sobie po kilka(nascie) numerow Waszego i „mojego” czasopisma na raz i „ucztowalem”. Celowo odwlekalem ten moment, by uzbieralo sie ich jak najwiecej do nadrobienia. Teraz nie ma go w formie elektronicznej, to znaczy, ze nie ma go dla mnie wcale. Mieszkam za granica, niedaleko, a tak daleko, przeciez nie pojade 600 km w jedna strone, by kupic chocby najblizszy sercu miesiecznik/kwartalnik. Ogromny szacunek dla Panstwa za uratowanie egzystencji „Detektywa” i podziekowania za wszystkie te lata z Wami.

  2. Szanowni Państwo
    Mnie również bardzo brakuje e-wydan Detektywa. Pisałem już wcześniej do Państwa Email i miałem być w połowie grudnia poinformowany co dalej, jednak do dziś nie ma odpowiedzi.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *