Długoterminowa oferta pobytu dla studentów od a&o

a&o
a&o
Fot. a&o

Tematem, który wielu studentom przysparza nie lada kłopotów jest poszukiwanie mieszkania! Znalezienie przystępnego cenowo zakwaterowania – kawalerki lub pokoju, już przed Covidem stanowiło duże wyzwanie.

Pandemia spowodowała, że wiele osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej; równocześnie wzrósł koszt wynajmu mieszkań. Rozpoczęcie studiów, zmiana uczelni, staż lub pobyt za granicą – dla a&o najważniejsza jest elastyczność. Berlińska sieć hosteli przygotowała ofertę na długie pobyty, już od 375 euro za miesiąc.

– Podczas lockdownu skupiliśmy się na alternatywnych ofertach i szybko wymyśliliśmy długoterminowe pobyty dla studentów. Blisko naszych lokalizacji są uniwersytety, co oznacza, że jest i popyt na mieszkania – mówi Phillip Winter, dyrektor ds. marketingu w a&o Hostels.

Nowa oferta nie powstała tylko na czas pandemii, jest zaprojektowana na przyszłość i cały czas będzie rozbudowywana. a&o zyskał już dwóch istotnych partnerów – DHV i Hochschule Fresenius, którzy mogą pełnić rolę pośredników przy wynajmie.

– Oferta wypełnia lukę – jest skierowana zarówno dla studentów pierwszego roku, jak i osób zmieniających uczelnię, na przykład z powodu stypendium – mówi Jacqueline Güldenring z DHV. Z oferty mogą korzystać również profesorowie odwiedzający zagraniczne uczelnie. Według Güldenring „minimalizowanie presji i stresu jest wielką pomocą, jaką mogą teraz zaoferować uniwersytety”.

Usługi hotelowe wliczone w cenę

Przyszłych klientów nie obowiązują ani okresy wypowiedzenia, ani depozyty. Rezerwacje są elastyczne i można je co miesiąc przedłużać lub wypowiedzieć. Pokój dwuosobowy może być wynajmowany przez jedną osobę (750 euro/pokój/miesiąc) lub we dwójkę (375 euro/osoba/miesiąc). Udogodnienia w każdym hostelu:

  • prywatna łazienka w każdym dwuosobowym pokoju,
  • cotygodniowe sprzątanie pokoju oraz zmiana ręczników i pościeli,
  • możliwość korzystania z pralni a&o za opłatą,
  • bezpłatne korzystanie z kuchni,
  • szybkie połączenie internetowe we wszystkich przestrzeniach wspólnych i pokojach,
  • Sky TV w lobby,
  • całodobowy bar z napojami i przekąskami.

Więcej informacji na stronie: https://www.aohostels.com/de/studentenangebot/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *