Do domu!

Do domu!

Do domu!

Bogato ilustrowany leksykon Do domu!!!, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka, to kolejny po Jeść!!! i W drogę!!! przewodnik po słowach i ich znaczeniach.

Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę – z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

Siadamy w fotelu czy może na fotelu? Słuchamy radyj czy radiów? Który mebel Mickiewicz rymował z Peterburkiem? Ile osób zdaniem Kochanowskiego może być pod pierzyną? Za co powinniśmy być wdzięczni panu Priessnitzowi? W jaki sposób pan Quinquet tworzy nastrój w naszych domach? Ile znaczeń mają komora i markiza? I wreszcie – kto walczy pod dywanem? Na te i inne pytania odpowie Do domu!!!, prawdziwa kopalnia wiedzy, która zachwyci zarówno językoznawców, jak i amatorów przeprowadzek i przemeblowań.

Jak pięknie pisze autor: „Dobrze jest mieć własny dom, którego jest się panem. Wtedy się nad nim panuje, wie się, co w nim jest i co się dzieje. I kiedy coś, także coś innego, poza domem poznamy, czegoś się dowiemy lub choćby coś zgadniemy, możemy powiedzieć: o, już jestem w domu!”. To lektura obowiązkowa dla wszystkich domatorów i tych, którzy odkryli swoje mieszkania i domy na nowo podczas tegorocznej domowej kwarantanny.

 

Wydawnictwo BOSZWydawnictwo BOSZ
38-600 Lesko, Przemysłowa 14
tel. +48 13 469 90 00, e-mail: biuro@bosz.com.pl
www.bosz.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *