Do you speak English na Malcie

Do you speak English na Malcie

Do you speak English na Malcie

87 000 osób przyjechało na Maltę w 2018 roku, aby uczyć się języka angielskiego. Turyści językowi wydali łącznie 137 milionów euro.

Powodów dużego zainteresowania wyspami maltańskimi jako miejscem do nauki angielskiego jest kilka. Po pierwsze język angielski jest na Malcie, obok rodzimego języka maltańskiego, drugim językiem urzędowym (to pozostałość po dawnej kolonii brytyjskiej). Przyjazny w ciągu całego roku klimat, liczne atrakcje turystyczne oraz piękna architektura przyciągają uczniów z całego świata. Do ich dyspozycji jest ponad 40 szkół językowych oferujących kursy dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

Najwięcej uczniów przyjeżdża tradycyjnie podczas wakacji. Na lipiec w 2018 r. przypadło 23% wszystkich przyjazdów, na czerwiec –12%, sierpień – 11%. Turyści z segmentu EFL (English as a Foreign Language) stanowili 3,4% całego ruchu turystycznego na Malcie.

Średnio kursanci spędzili na Malcie 2,5 tygodnia.

Najwięcej kursantów przyjechało z Włoch – 27% wszystkich turystów językowych, Niemiec (12%) i Francji (10%). W ciągu 5 lat liczba kursantów z Polski wzrosła dwukrotnie. W 2014 r. w kursach językowych na Malcie wzięło udział 2 045 Polaków (2% wszystkich uczniów), a w 2018 r. – 4 500 (5% wszystkich uczniów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *