Donald Trump może wrócić na Facebooka

Smartfon z ikonami social mediów na ekranie: Instagram, Facebook, Twitter
Smartfon z ikonami social mediów na ekranie: Instagram, Facebook, Twitter
Fot. Unsplash

W najbliższych tygodniach były prezydent USA Donald Trump będzie mógł powrócić na Facebooka – poinformował właściciel serwisu społecznościowego Meta Platforms.

Meta jest właścicielem m.in. Facebooka, Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa.

Powrót Trumpa na Facebooka, a także Instagrama ma nastąpić w najbliższych tygodniach.

– Nie chcemy wchodzić w drogę otwartej, publicznej i demokratycznej debacie na platformach Meta – zwłaszcza w kontekście wyborów w demokratycznych społeczeństwach, jak Stany Zjednoczone – uzasadniał prezes Meta ds. Globalnych Nick Clegg. Dodał, że społeczeństwo powinno mieć możliwość poznania opinii polityków, co pozwoli to dokonać świadomych wyborów podczas głosowania.

– Zawieszenie było nadzwyczajną decyzją podjętą w nadzwyczajnych okolicznościach. (…) Teraz, kiedy upłynął okres zawieszenia, pytanie nie brzmi, czy zdecydujemy się przywrócić konta pana Trumpa, ale czy wciąż utrzymują się takie nadzwyczajne okoliczności, że przedłużenie zawieszenia poza pierwotny dwuletni okres byłoby uzasadnione – podkreślił Clegg.

Decyzja o przywróceniu konta Trumpa w dwa lata po tym kiedy platformy społecznościowe, oprócz Facebooka także Twitter, postanowiły tymczasowo zablokować konta Trumpa. Nastąpiło to po ataku (6 stycznia 2021 r.) zwolenników ówczesnego prezydenta na Kapitol w proteście przeciwko rzekomemu sfałszowaniu wyborów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *